PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej do końca tygodnia

  • PAP/rs    18 października 2017 - 13:28
Patryk Jaki: projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej do końca tygodnia
Wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział, że projekt ustawy reprywatyzacyjnej jest już gotowy. (Fot. mat. pras. Ministerstwo Sprawiedliwości)

Projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej będzie do końca tygodnia; jest już w konsultacjach resortowych, zostanie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej - zapowiedział w środę wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki. Dodał, że projekt jest "tak naprawdę gotowy".
Jaki był pytany w przerwie rozprawy komisji weryfikacyjnej, kiedy zostanie zaprezentowany jego projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej.

- Do końca tygodnia, tak jak obiecałem, na pewno będzie; nie będzie specjalnej konferencji, będzie opublikowany u nas na BIP-ie (Biuletynie Informacji Publicznej). On już jest w konsultacjach resortowych - powiedział Jaki.

Dodał, że projekt "tak naprawdę jest gotowy", tylko przez środową rozprawę komisji weryfikacyjnej i brak czasu nie mógł go "sczytać". Powiedział, że być może zrobi to w środę wieczorem, a jeżeli nie, to do końca tygodnia.

Główne założenia "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej Jaki przedstawił w ub. tygodniu. Zgodnie z zapowiedziami, projekt będzie przewidywał m.in. możliwość wypłaty odszkodowań w gotówce do 20 proc. wartości nieruchomości w chwili nacjonalizacji, zakaz zwrotów w naturze oraz brak możliwości zwrotu kamienic z lokatorami. Projekt zakłada również, że na złożenie roszczeń będzie przysługiwać rok; mają być one wypłacane w ramach możliwości finansowych państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.