PARTNER PORTALU
 • BGK

Paweł Kukiz: Samorządy są wasze, nie są partyjne. Chcesz kandydować w wyborach? Zgłoś się do Kukiz'15

 • PAP/KDS    20 czerwca 2017 - 15:13
Paweł Kukiz: Samorządy są wasze, nie są partyjne. Chcesz kandydować w wyborach? Zgłoś się do Kukiz'15
Paweł Kukiz (fot. ruchkukiza.pl)

- Samorządy są wasze, nie są partyjne. Nie są Kukiza, nie są PiS-u, ani PO, samorządy są obywatelskie - mówi Paweł Kukiz, lider Kukiz'15. We wtorek ogłosił, że jego partia chce umożliwić wszystkim obywatelom kandydowanie w wyborach samorządowych na swoich listach, lub ze swoim poparciem. W tym celu uruchomiło specjalną witrynę internetową dzięki której każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić swoją kandydaturę.
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że Kukiz'15 nie chce ingerować w życie lokalne, dlatego proponuje, aby to obywatele, pod patronatem jego ruchu, sami zgłaszali swoje kandydatury na listy wyborcze w wyborach samorządowych.

"Tym różnimy się do partii politycznych, że to nie posłowie, ze swoimi przybocznymi, jakimiś gabinecikami (politycznymi), będą ustalali, kto się nadaje, a kto się nie nadaje do samorządu. Liczymy na aktywność obywatelską i na oddolne ruchy" - powiedział Kukiz.

Pytany, kto będzie decydował o tym, którego kandydata poprze Kukiz'15, polityk powiedział, że "sami będą siebie wybierać". "Lider powinien się kształtować w sposób naturalny, a nie w sposób narzucony odgórnie" - podkreślił. Jak dodał, Kukiz'15 będzie jedynie chciał zweryfikować kandydatów pod względem uczciwości i transparentności.

"Samorządy są wasze, nie są partyjne. Nie są Kukiza, nie są PiS-u, ani PO, samorządy są obywatelskie. Zapraszamy ludzi od lewa do prawa, ludzi przyzwoitych, fachowych, dla których Polska jest misją i miłością" - przekonywał Kukiz.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóła przekonywał, że Kukiz'15 otwiera samorząd dla obywateli. "Zapraszamy wszystkich do współpracy w szerokim wachlarzu współpracy od lewa do prawa. Naszym głównym wrogiem jest zawłaszczanie państwa przez partie polityczne" - podkreślił.

"Chcemy przyciągnąć ludzi, którzy bardzo często są odrzucani, albo nie mogą przebić się w samorządach, przez partyjne sitwy" - dodał Jaskóła.

"Nasz projekt jest otwarciem na każdego uczciwego człowieka i zaproszeniem go do współpracy w wyborach samorządowych w 2018 r. Projekt otwiera każdemu możliwość kandydowania, wbrew partiom politycznym. Na naszej stronie każdy będzie mógł zgłosić się do współpracy w samorządzie i do kandydowania na wszystkie szczeble w najbliższych wyborach samorządowych" - czytamy na stronie internetowej samorzadyzkukizem.pl.

Osoba, która chce kandydować musi wybrać z listy na jakie stanowisko aplikuje w wyborach samorządowych, następnie musi poinformować, czy chce kandydować z komitetu Kukiz'15, własnego komitetu ze wsparciem Kukiz'15, czy innego komitetu ze wsparciem Kukiz'15. Kandydat musi też podać dane osobowe, a także informacje do jakich partii i stowarzyszeń należy, bądź należał, jakie funkcje publiczne pełnił w przeszłości i obecnie, oraz w jakich wyborach startował po 1989 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • "bezpartyjny" ;-))), 2017-07-03 09:50:36

  Do bezpartyjny samorzadowiec: Lepiej pewnie oddać głos na mnożących się ostatnio jak grzyby po deszczu tzw. "bezpartyjnych samorządowców" z głębokimi korzeniami sięgającymi PRL-u. uważasz internautów za głupców, czy też sam jesteś inteligentny inaczej??
 • sumajest, 2017-06-28 12:36:09

  Do oho: Co ty wiesz o piątej kolumnie skoro nic nie wiesz o POkrętaczach, "nowoczesnej" KOD-zie i innych zdrajcach polskiego interesu narodowego.
 • bezpartyjny samorzadowiec, 2017-06-27 18:15:04

  tak mówi I Wazeliniarz PiS :) nie warto go słuchać i szkoda czasu na jego ugrupowanie PiS BIS