PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Szaciłło: Liczba projektów PPP niedługo się podwoi

  • aw/Propertynews.pl    31 maja 2017 - 12:55
Paweł Szaciłło: Liczba projektów PPP niedługo się podwoi
Jak dodaje Paweł Szaciłło, inwestycje PPP doskonale wpisują się w plan Junckera (for.PTWP)

W Polsce obecnie zrealizowanych zostało 112 projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Ale planowanych jest kolejnych ponad 140. Czego dotyczą?
- Obecnie w formule PPP dominuje sektor efektywności energetycznej, a także sektor usług transportowych. Ale właściwie każda branża jest obecna jeśli chodzi o tę formułę – mówi Paweł Szaciłło, dyrektor Departamentu PPP w Ministerstwie Rozwoju w rozmowie z Propertnews.pl.

Choć w ostatnich 8-9 latach inwestycji tego typu za wiele nie przybyło, resort zwraca uwagę na przyspieszenie, jakie obserwuje się obecnie. - Z naszych rozeznań wynika, że planowanych jest kolejnych ponad 140 takich przedsięwzięć. Część z nich jest już na etapie przetargowym – dodaje Szaciłło.

Wśród nich są przede wszystkim projekty samorządowe, ale i strona rządowa przymierza się do takich przedsięwzięć głównie z sektora transportu.

Jak dodaje Paweł Szaciłło, inwestycje PPP doskonale wpisują się w plan Junckera, który ma spowodować większe zaangażowanie sektora bankowego, zewnętrznych źródeł finansowania w inwestycjach, a nie bazowanie tylko na pieniądzach budżetowych bądź też dotacjach z UE.

Cała rozmowa w wideo poniżej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.