PARTNER PORTALU
 • BGK

Piechociński: Referendum w sprawie JOW-ów to błąd

 • PAP/AT    14 maja 2015 - 07:15
Piechociński: Referendum w sprawie JOW-ów to błąd

- Będziemy mieli demokrację bezpośrednią, w której o wszystkim - podatkach, likwidacji ZUS-u czy KRUS-u - decydować będą sami wyborcy - mówi Piechociński (Janusz Piechociński, fot.PTWP)

Janusz Piechociński ostrzega przed JOW-ami - Znajdziemy się w sytuacji Słowenii, która nic nie mogła zrobić ze swoimi finansami - mówi.
Podczas spotkania z prezydentem sygnalizowałem, że pomysł referendum w sprawie JOW-ów to poważny błąd, mówi wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Na uwagę dziennika, że PO popierała niegdyś JOW-y, wprowadziła je w Senacie i w gminach, Piechociński wyjaśnia: "bo była partią buntu, jak dziś Kukiz. Potem się okazało, że nie było większości w Sejmie, sama zaczęła korzystać z pieniędzy budżetowych. Dlatego lepiej dziś takich obietnic nie składać".

Czytaj też: Tyszkiewicz: w tych miastach JOW-y nie będą skuteczne

- "To jakaś paranoja" ocenia rozmówca gazety: "prawie każdy kandydat zapowiadał, że jednoosobowo zmieni konstytucję! Będziemy mieli demokrację bezpośrednią, w której o wszystkim - podatkach, likwidacji ZUS-u czy KRUS-u - decydować będą sami wyborcy. I znajdziemy się w sytuacji Słowenii, która nic nie mogła zrobić ze swoimi finansami, bo rządzący spętani byli wynikami referendów", ostrzega Piechociński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • w.potega@neostrada.pl, 2015-05-14 09:59:16

  Strach przed obywatelami był kiedyś w całej Europie. Dziwiono się, że w USA prosty obywatel decyduje! Kto dziś rządzi światem? Trzeba oczywiście nauczać obywatelskości, w tym odpowiedzialności, od przedszkola. Czego jeszcze niestety nie robimy. Czy w trosce o utrzymywanie ,,ciemnego luda", nie ...wtajemniczanego w procesy decyzyjne państwa i państewek?  rozwiń
 • lolo, 2015-05-14 09:19:50

  Do były radny: od kiedy partyjniacy mają monopol na mądrość? Państwo jest obywateli, a nie grup wzajemnych adoracji.
 • były radny, 2015-05-14 09:00:00

  I zamiast Polski zaściankowej będzie zachciankowa. Akt pierwszy kosztowne zabawki - baseny z ruchomym dnem, piramidy, nowe kolejki. Macie. Akt drugi - podatki, policję, powiaty, partie ? Nie chcemy. Wszystko oddać obywatelom. Szpital też? Tak - pacjentom, pielęgniarkom, technicznym, kucharkom; tylko... nie lekarzom i księgowym ! A długi ? Myśmy nie kradli ! Akt trzeci - pochodzący z JOW sejm liberalny uchwala prywatyzacje. Udziałowcy podają rekę. Długi spłacamy mieniem skarbu Państwa.  rozwiń