PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze dla Lokalnych Grup Rybackich

  • AT/UMWM    9 listopada 2011 - 20:34
Pieniądze dla Lokalnych Grup Rybackich

Umowy warte ponad 1 mln zł podpisały 7 i 8 listopada 2011 roku cztery Lokalne Grupy Rybackie - „Wielkie Jeziora Mazurskie”, „Mazurskie Morze”, „Pojezierze Olsztyńskie” i „Zalew Wiślany”.
Pieniądze pozwolą grupom w pełni zorganizować i wyposażyć biura, zatrudnić i szkolić pracowników oraz prowadzić działania informacyjne i aktywizujące lokalne społeczności w celu zrealizowania Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013 i budżetu państwa.
 
Przedstawiciele Lokalnych Grup Rybackich prowadzą już spotkania informacyjno-szkoleniowe dla ostatecznych beneficjentów, podczas których omawiane są możliwości pozyskania funduszy z osi 4 PO RYBY na projekty wpisujące się w LSROR w ramach środka 4.1. „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa” na następujące operacje:

1. „Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa”.
2. „Restrukturyzacja i reorientacja działalności gospodarczej oraz dywersyfikacja zatrudnienia osób mających pracę związana z sektorem rybactwa, w drodze tworzenia dodatkowych miejsc pracy poza tym sektorem”.
3. „Podnoszenie wartości produktów rybactwa, rozwoju usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa”.
4. „Ochrona środowiska i dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności oraz przywracaniu potencjału produkcyjnego sektora rybactwa, w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej”.

Pierwszy nabór wniosków dla beneficjentów ogłosiła LGR Wielkie Jeziora Mazurskie. Do końca 2011 roku nabory ogłoszą LGD Mazurskie Morze i LGR Pojezierze Olsztyńskie. LGR Zalew Wiślany zaprosi beneficjentów do składania wniosków w pierwszym kwartale 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.