Pieniądze na energię odnawialną i gospodarkę komunalną

  • AW/lodzkie.pl
  • 19-10-2011
  • drukuj
Kolejne gminy w województwie łódzkim otrzymają dofinansowanie do projektów w zakresie energii odnawialnej oraz gospodarki komunalnej.
Pieniądze na energię odnawialną i gospodarkę komunalną

Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził listy projektów dla działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” z Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W zakresie wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych wsparcie otrzymają 4 projekty na łączną kwotę dofinansowania ponad 5,1 mln zł: "Przebudowa systemów grzewczych w obiektach komunalnych Gminy Rzeczyca z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii - pompy ciepła", "Zastosowanie pomp ciepła dla ogrzewania budynków przedszkola i urzędu gminy w Kiełczygłowie oraz szkoły w Chorzewie", "Ochrona środowiska naturalnego w Gminie Rokiciny poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii", "Instalacja pomp ciepła i kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Drzewica".

Natomiast w zakresie tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych wsparcie otrzyma 8 projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 1 mln złotych. A są to:

- Tworzenie systemu zbioru, segregacji i wywozu odpadów komunalnych w Gminie Gidle poprzez zakup ciągnika wraz z wyposażeniem i przyczepą oraz pojemników do selektywnej zbiórki odpadów
- Tworzenie systemu segregacji i odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Zduny
- Zakup samochodu do zbiórki odpadów komunalnych dla gminy Uniejów
- Zakup środków transportu do zbiórki i wywozu stałych odpadów  z terenu gminy Osjaków
- Zakup pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie gminy Ozorków
- Zakup samochodu do odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Stryków
- Tworzenie systemu zbioru i segregacji odpadów przez zakup ciągnika rolniczego, przyczepy dwuosiowej, przyczepy jednoosiowej do przewozu kontenerów oraz kontenerów na odpady komunalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU