PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na energię odnawialną i gospodarkę komunalną

  • AW/lodzkie.pl    19 października 2011 - 13:37
Pieniądze na energię odnawialną i gospodarkę komunalną

Kolejne gminy w województwie łódzkim otrzymają dofinansowanie do projektów w zakresie energii odnawialnej oraz gospodarki komunalnej.
Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził listy projektów dla działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” z Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W zakresie wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych wsparcie otrzymają 4 projekty na łączną kwotę dofinansowania ponad 5,1 mln zł: "Przebudowa systemów grzewczych w obiektach komunalnych Gminy Rzeczyca z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii - pompy ciepła", "Zastosowanie pomp ciepła dla ogrzewania budynków przedszkola i urzędu gminy w Kiełczygłowie oraz szkoły w Chorzewie", "Ochrona środowiska naturalnego w Gminie Rokiciny poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii", "Instalacja pomp ciepła i kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Drzewica".

Natomiast w zakresie tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych wsparcie otrzyma 8 projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 1 mln złotych. A są to:

- Tworzenie systemu zbioru, segregacji i wywozu odpadów komunalnych w Gminie Gidle poprzez zakup ciągnika wraz z wyposażeniem i przyczepą oraz pojemników do selektywnej zbiórki odpadów
- Tworzenie systemu segregacji i odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Zduny
- Zakup samochodu do zbiórki odpadów komunalnych dla gminy Uniejów
- Zakup środków transportu do zbiórki i wywozu stałych odpadów  z terenu gminy Osjaków
- Zakup pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie gminy Ozorków
- Zakup samochodu do odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Stryków
- Tworzenie systemu zbioru i segregacji odpadów przez zakup ciągnika rolniczego, przyczepy dwuosiowej, przyczepy jednoosiowej do przewozu kontenerów oraz kontenerów na odpady komunalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.