PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na most, szpital i dla mikroprzedsiębiorstw

  • KB    23 kwietnia 2010 - 14:03
Pieniądze na most, szpital i dla mikroprzedsiębiorstw

Zarząd województwa podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego postanowił w czwartek, 22 kwietnia o rodzieleniu kolejnych środków na inwestycje.
Zarząd postanowił przeznaczyć ponad dwa miliony złotych na przebudowę mostu nad rzeką Leśną w Hajnówce. Stało się to możliwe dzięki oszczędnościom, powstałym głównie podczas przebudowy mostu w Ciechanowcu. Most w Hajnówce jest w kiepskim stanie. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do radnych sejmiku.

Zarząd zaakceptował również wstępnie projekt uchwały sejmiku o przeznaczeniu w przyszłorocznym budżecie województwa kwoty 6,4 milionów złotych na pokrycie wkładu własnego przez Szpital Wojewódzki w Łomży. Jego dyrekcja wspólnie z dyrekcją szpitala w Kolnie zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu termomodernizacji budynków w ramach Systemu Zielonych Inwestycji, ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość tych inwestycji to prawie 11,3 mln zł, z czego na Łomżę przypada ponad 9 mln. Ponieważ dofinansowanie może siegnąć tylko 30 procent, samorząd województwa będzie musiał dołożyć resztę, ponieważ szpital łomżyński nie ma wolnych środków finansowych na wkład własny.

Podjęto także decyzję o ogłoszeniu kolejnego konkursu dla mikroprzedsiębiorców na inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeznacza na to kwotę 5 milionów euro. Górna granica dofinansowania jednego projektu to 500 tysięcy złotych. Przewiduje się, że z dofinansowania RPO skorzysta około 40 przedsiębiorców, zatrudniających do 10 pracowników.

Ponadto Zarząd Województwa zaakceptował propozycję dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku, by termin realizacji uchwały sejmiku o przejęciu pediatrii dziecięcej przez Dziecięcy Szpital Kliniczny przedłużyć do końca roku. Pozwoli to w sposób łagodny przejąć przez DSK obowiązki wobec małych pacjentów. Na wydłużenie terminu potrzebna jest jeszcze zgoda radnych sejmiku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.