Pieniądze na most, szpital i dla mikroprzedsiębiorstw

Zarząd województwa podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego postanowił w czwartek, 22 kwietnia o rodzieleniu kolejnych środków na inwestycje.
Pieniądze na most, szpital i dla mikroprzedsiębiorstw

Zarząd postanowił przeznaczyć ponad dwa miliony złotych na przebudowę mostu nad rzeką Leśną w Hajnówce. Stało się to możliwe dzięki oszczędnościom, powstałym głównie podczas przebudowy mostu w Ciechanowcu. Most w Hajnówce jest w kiepskim stanie. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do radnych sejmiku.

Zarząd zaakceptował również wstępnie projekt uchwały sejmiku o przeznaczeniu w przyszłorocznym budżecie województwa kwoty 6,4 milionów złotych na pokrycie wkładu własnego przez Szpital Wojewódzki w Łomży. Jego dyrekcja wspólnie z dyrekcją szpitala w Kolnie zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu termomodernizacji budynków w ramach Systemu Zielonych Inwestycji, ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość tych inwestycji to prawie 11,3 mln zł, z czego na Łomżę przypada ponad 9 mln. Ponieważ dofinansowanie może siegnąć tylko 30 procent, samorząd województwa będzie musiał dołożyć resztę, ponieważ szpital łomżyński nie ma wolnych środków finansowych na wkład własny.

Podjęto także decyzję o ogłoszeniu kolejnego konkursu dla mikroprzedsiębiorców na inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeznacza na to kwotę 5 milionów euro. Górna granica dofinansowania jednego projektu to 500 tysięcy złotych. Przewiduje się, że z dofinansowania RPO skorzysta około 40 przedsiębiorców, zatrudniających do 10 pracowników.

Ponadto Zarząd Województwa zaakceptował propozycję dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku, by termin realizacji uchwały sejmiku o przejęciu pediatrii dziecięcej przez Dziecięcy Szpital Kliniczny przedłużyć do końca roku. Pozwoli to w sposób łagodny przejąć przez DSK obowiązki wobec małych pacjentów. Na wydłużenie terminu potrzebna jest jeszcze zgoda radnych sejmiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU