Pieniądze ze sprzedaży szkoły pójdą na szpital

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska
  • 03-11-2011
  • drukuj
Starostwo w Wadowicach przymierza się do likwidacji filii szkoły rolniczej w Zatorze. 4 mln zł ze sprzedaży budynku chce przeznaczyć na budowę pawilonu Szpitala im. Jana Pawła II w Wadowicach.
Pieniądze ze sprzedaży szkoły pójdą na szpital
Budynek szkoły w Zatorze to łakomy kąsek dla potencjalnych inwestorów – pisze „Gazeta Krakowska”.

Nieruchomość jest położona przy głównej drodze z Wadowic do Oświęcimia, na dodatek w rynku miasta. Ma 370 mkw powierzchni i 7-arową działkę.

Z planów starostwa niezbyt zadowoleni są rodzice i władze szkoły, bo to oznacza mniej etatów dla nauczycieli, a także zmniejszenie subwencji oświatowej.

Nie wiadomo czy te argumenty przekonają starostwo, które podkreśla, że w filii w Zatorze z innych powiatów uczy się tylko 20 dzieci i w sprawie likwidacji placówki podjęło już uchwałę intencyjną. Być może szkołę uratują wspólnymi siłami rodzice i nauczyciele.

Mieszkańcom potrzebny jest zarówno szpital jak i szkoła. Skąd starostwo weźmie kasę na szpital? Jednym z pomysłów jest, aby każda gmina dołożyła z własnego budżetu do budowy szpitala. Kwota zależna ma być od liczby mieszkańców. Z taką propozycją wyszli gospodarze Tomic i Wadowic – pisze „Gazeta Krakowska”.
.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU