PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze pieniądze na odbudowę

  • BEZ    18 lutego 2010 - 16:06

Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył 262 tys. złotych na usuwanie skutków pożaru pałacyku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworzu.
Środki finansowe zostaną wykorzystane m.in. na: wstępne zabezpieczenie budynku głównego po pożarze, adaptację pomieszczeń  przeznaczonych dla pracowników administracji i obsługi, remont łazienki i aneksu kuchennego, malowanie pomieszczeń, przygotowanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego i elektrycznego do podłączenia pralek i suszarek dla przeniesionej grupy wychowawczej.

Wykonana zostanie także instalacja centralnego ogrzewania oraz telefoniczna i internetowa. Zakupione zostanie także wyposażenie pokoi w innych budynkach dla przeniesionej grupy wychowawczej.

Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworzu został zobowiązany, postanowieniem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru budowlanego w Bielsku-Białej do sporządzenia i przedłożenia ekspertyzy stanu technicznego budynku „pałacu", określającej stan techniczny budynku po pożarze oraz zakres niezbędnych do wykonania robót budowlanych związanych z zabezpieczeniem, odbudową i remontem obiektu. Będzie to podstawa do podjęcia przez Zarząd Województwa Śląskiego decyzji o ewentualnej odbudowie pałacyku.

24 stycznia w pałacyku wybuchł pożar. Ogień strawił poddasze oraz znajdujące się na pierwszym piętrze pokoje grupy wychowawczej oraz aulę. Na parterze tego budynku usytuowana była kuchnia, stołówka i pomieszczenia pracowników administracji i obsługi. Akcja gaśnicza została podjęta szybko i przebiegała płynnie, jednak niskie temperatury w znacznym stopniu ją utrudniały.

Ewakuacja 10 wychowanków odbyła się sprawnie i żaden z nich nie doznał obrażeń. Zostali oni tymczasowo rozlokowani w pozostałych budynkach ośrodka – razem z innymi grupami. Udało się również przenieść całą dokumentację księgową, finansową, akta pracowników oraz część mebli i innych sprzętów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.