PARTNER PORTALU
  • BGK

Pijany wójt udzielał ślubu. Ceremonia ważna?

  • PAP    5 lipca 2016 - 11:48
Pijany wójt udzielał ślubu. Ceremonia ważna?
fot.pixabay

• Wójt gminy Żelazków (Wielkopolskie) Sylwiusz J. został oskarżony o udzielanie ślubu pod wpływem alkoholu.
• Akt oskarżenia w jego sprawie został przesłany do Sądu Rejonowego w Kaliszu.
Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w budynku urzędu gminy. Mężczyzna miał dziwnie zachowywać się w trakcie uroczystości; według relacji świadków mylił czytane nazwiska i zapomniał o obrączkach. Wezwanym na miejsce policjantom odmówił zbadania stanu trzeźwości, został zabrany do szpitala na badanie krwi. Biegły orzekł, że w chwili udzielania ślubu wójt był pod wpływem alkoholu w ilości nie mniejszej niż 2,4 promila.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Agata Kobiela-Kurczaba poinformowała we wtorek (5 lipiec), że w sprawie przesłuchano świadków - uczestników uroczystości. Weryfikowane były też nagrania dokonywane przez uczestników w trakcie udzielania ślubu.

Sylwiusz J. nie przyznał się do stawianego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia. Rzeczniczka nie chciała zdradzić, czym mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie podczas ceremonii.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu zarzucił oskarżonemu niedopełnienie ciążących na nim obowiązków, jako na funkcjonariuszu publicznym, w zakresie procedur i formy ceremonii udzielania ślubu i działanie w ten sposób na szkodę interesu publicznego. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Udzielony przez wójta ślub jest ważny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Chmtjctp, 2016-07-05 16:59:10

    Żaden wójt nigdy, nikomu nie udziela ślubu!!! Czyli, że co, wójt jest odpowiedzialny za to małżeństwo czy jak? Czy to wójt będzie miał ewentualny obowiązek alimentacyjny? Co to za idiotyzm? Żaden Ksiądz również nigdy nikomu nie udziela ślubu!!! To Ludzie, zawsze, wszędzie i wyłącznie Ludzie nawzajem... sobie ślubują, czyli przysięgają różne rzeczy!!! Wójt jest tylko od rejestracji państwowej!!!  rozwiń