PARTNER PORTALU
  • BGK

Pilna zmiana w kodeksie rodzinnym

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    7 marca 2013 - 06:50
Pilna zmiana w kodeksie rodzinnym

Szykujemy pilną zmianę w kodeksie rodzinnym, która ograniczy możliwość odbierania dzieci rodzicom na rzecz innych, łagodniejszych środków reagowania na niepokojące sytuacje w rodzinie – mówi minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
Minister wziął też pod lupę sprawę państwa Bajkowskich, których trójka dzieci decyzją sądu trafiła do domu dziecka. Jak podkreśla „Rzeczpospolita", powody odebrania dzieci są nieprzekonujące, w aktach sprawy nie ma dowodów na zagrożenie ich bezpieczeństwa i zdrowia, a znający rodzinę eksperci i nauczyciele mówią o kuriozalnych działaniach sądu.

Sprawa odebrania dzieci państwu Bajkowskim jest dramatyczna - zaznacza Gowin. Prowadzone przez sąd postępowanie obserwuje skierowany przeze mnie wizytator - zapewnia.

Według ministra 11 marca sąd rozpatrzy zażalenie Bajkowskich, a 11 kwietnia będzie apelacja od wyroku sądu I instancji. Jak podkreśla Gowin, odebranie rodzicom dziecka powinno być ostatecznością.

„Sąd - zanim sięgnie po to najbardziej radykalne rozwiązanie - powinien wykorzystać inne, mniej dolegliwe środki, chyba że dobro dziecka wymaga podjęcia niezwłocznych i zdecydowanych działań" - mówi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pllo, 2013-03-07 07:21:40

    Za ten błąd orzekającemu sędziemu powinno się odebrać jego własne dzieci. Cóż twarde prawo ale prawo, naturalnie moralne i żadne inne patologiczne modyfikowane przez różnej maści cwaniaków z którego jaj nikt sobie robić nie będzie, nawet sędzia o winnym nie wspominając. Dość tych sądowych patologii....  rozwiń