PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski łączy północ z południem

  • JL    1 marca 2016 - 07:54
Piotrków Trybunalski łączy północ z południem

Piotrków Trybunalski ogłosił przetarg na budowę kolejnego odcinka obwodnicy północ-południe. Fot. Piotrków Trybunalski.pl

Piotrków Trybunalski ogłosił przetarg na budowę kolejnego, czwartego już, odcinka obwodnicy północ-południe, od ul. Modrzewskiego do ul. Wojska Polskiego.
W ramach inwestycji powstanie droga, jednopasmowa i dwukierunkowa wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. Pojawią się zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych oraz nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe.

Prace obejmą budowę wodociągu, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Całość uzupełni wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

– Na nowo budowanym odcinku usytuowane zostaną dwa ronda, które ułatwią wjazd i zjazd z obwodnicy, przy skrzyżowaniach z ulicami Twardosławicką oraz Wojska Polskiego – informuje prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i zaznacza, że dzięki wykonaniu tego fragmentu obwodnicy pokonanie miasta na linii północ-południe, wzdłuż zachodniej części miasta, znacząco się skróci.

Na realizację prac miasto pozyskało 3 mln zł z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.Oferty w przetargu można składać do 15 marca, a inwestycja ma być gotowa do końca października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • twardy, 2016-03-01 10:19:21

    brawo. powoli ale do przodu. szacunNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: