PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski sprzedaje działki za ćwierć ceny

  • JL    7 grudnia 2015 - 08:43
Piotrków Trybunalski sprzedaje działki za ćwierć ceny

Pięć działek pod budownictwo jednorodzinne sprzedano w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”. Fot. Mat. prasowe

Pięć działek pod budownictwo jednorodzinne sprzedano w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”.
Nabywców znalazły dwie działki przy ul. Żołędziowej oraz Jeziornej oraz jedna przy ul. Bocznej.

Kolejne dwa przetargi na nieruchomości położone przy ul. Prostej 148 (1.500 m. kw.) oraz ul. Prostej 146 (2.033 m. kw.) odbędą się 11 grudnia.

Magistrat informuje, że ma już pierwszych chętnych na te działki, ale zainteresowani mogą się jeszcze zgłaszać.

Program „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” ma związek z tzw. użytkowaniem wieczystym. Można stać się właścicielem działki przez nabycie wieczystego użytkowania. Wówczas płaci się jedynie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu.

Zgodnie z ustalonymi zasadami nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć.

Po co najmniej pięciu latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie. Wówczas otrzyma dodatkowo 50-procentową bonifikatę.

Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez dwa lata poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.

Łącznie w programie „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” do sprzedania są 53 działki w różnych miejscach w mieście. Kolejne przetargi odbędą się w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: