PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

  • JL    13 stycznia 2016 - 08:11
Piotrków Trybunalski wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje
50 mln złotych wyda w tym roku Piotrków Trybunalski na inwestycje. Fot. Sxc.hu

Blisko 50 mln złotych zaplanowano w tegorocznym budżecie Piotrkowa Trybunalskiego na inwestycje.
Na pierwszy plan wysuwają się ważne inwestycje drogowe, jak budowa dalszego odcinka obwodnicy N-S (od ul. Modrzewskiego do ul. Wojska Polskiego), przebudowa ul. Sienkiewicza (od ul. Słowackiego do al. Piłsudskiego), ul. Cmentarnej (most), remont kolejnego odcinka al. Sikorskiego (północna nitka od ul. Kostromskiej do al. Concordii)oraz przebudowa skrzyżowania al. 3-go Maja/al. Kopernika.

– Rozpoczniemy także przygotowania do budowy dwóch bardzo ważnych rond. W przypadku ronda Sulejowskiego mamy już dokumentację, będziemy chcieli uzyskać Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej, pozyskać dofinansowanie i ogłosić przetarg – wyjaśnia prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje, że rondo powstanie także przy skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Żelaznej. – W tym roku zaplanowaliśmy projektowanie tej inwestycji – dodaje.

Miasto w planach ma przebudowanie skrzyżowania Jeziorna/Wierzeje, remont nawierzchni ulicy Żwirki oraz Kościelnej, rozpoczęcie kilkuletniego zadania polegającego na budowie ulic Zawiłej i Gołębiej. Ponadto kontynuowane będą inwestycje rozpoczęte w poprzednim roku, jak przebudowa ulic Śląskiej i Zamurowej oraz budowa uliczek na osiedlu Pawłowska.

Samorząd pamięta także o bezpieczeństwie pieszych oraz miejscach do parkowania. Stąd remonty kolejnych chodników, osiedlowych uliczek oraz budowa zatok postojowych. Drogowcy pojawią się m.in. na ulicach: Kołłątaja, Hutniczej, Topolowej, Dzielnej, Prusa, Narutowicza, Topolowej.

Nie zabraknie inwestycji w coś mało widocznego, ale bardzo istotnego. Chodzi o uzbrajanie działek. Nowe sieci powstaną m.in. na osiedlu Jeziorna, w rejonie ulic Broniewskiego i Wierzejskiej oraz w ulicach Żabiej, Asnyka, Rzemieślniczej, Regatowej, Żołędziowej, Świeżej, Chabrowej, Strzelniczej, Zawiłej.

W 2016 roku fizycznie – od budowy kamienic przy ul. Garncarskiej oraz przebudowy samej ulicy – wystartuje projekt Młode Stare Miasto. W budżecie zabezpieczono także środki na remont parku Belzackiego. O fundusze na ten cel miasto będzie starało się w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W harmonogramie znajdują się także inwestycje w placówki oświatowe. Planowane są termomodernizacje Przedszkola Samorządowego nr 8, Gimnazjum nr 1 oraz kompleksowy remont sali gimnastycznej ZSP nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 8. Roboty obejmą także dach w ZSP nr 6.W budżecie zabezpieczone są także pieniądze na remonty boisk przy szkołach podstawowych nr 13 i 16, III LO oraz ZSP nr 5, o których zdecydowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego.

Młodzież zapewne ucieszy przebudowa Skateparku znajdującego się w sąsiedztwie kompleksu sportowego przy ulicy Belzackiej.

Na tym lista inwestycji się nie kończy.– Jak co roku w marcu będziemy dzielić tzw. wolne środki z ubiegłorocznego budżetu i wówczas do harmonogramu wprowadzimy kolejne zadania – zapowiada prezydent Chojniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.