PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski z zakazem sprzedaży alkoholu nocą? Prezydent za

  • KDS    12 marca 2018 - 18:58
Piotrków Trybunalski z zakazem sprzedaży alkoholu nocą? Prezydent za
- Od kilku lat dochodzą do mnie sygnały od wielu piotrkowian postulujących zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych - mówi prezydent miasta. (fot. UM Piotrków Trybunalski)

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego nie kupią alkoholu nocą. Z taką inicjatywą wyszedł prezydent miasta Krzysztof Chojniak. Decyzja w rękach radnych.
- Od kilku lat dochodzą do mnie sygnały od wielu piotrkowian postulujących zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Przy takich puntach sprzedaży wieczorami często dochodzi do zdarzeń niebezpiecznych i zakłócania porządku publicznego. Ludzie nie mogą wówczas odpocząć po dniu pracy – mówił o przyczynach takiej inicjatywy prezydent zaznaczając, że przez wiele lat samorząd nie miał możliwości wpływania na te sferę życia miasta.

Jak wskazywał, ostatnie zmiany w przepisach umożliwiły gminom wprowadzenie takiego zakazu. Piotrków jako jeden z pierwszych samorządów będzie chciał wprowadzić takie ograniczenia.

Krzysztof Chojniak zapowiedział, że propozycję takiej uchwały przedłoży radnym. - To do Rady Miasta będzie należała ostateczna decyzja – podkreślił.

Zgodnie z propozycją prezydenta, zakaz będzie obowiązywał od godz. 22.00 lub 23.00 do godz. 6.00 i będzie dotyczył wyłącznie sprzedaży detalicznej i miejsc, w których alkoholu nie można spożywać na miejscu. - Ta uchwała nie będzie dotyczyć punktów gastronomicznych. W barach, pubach i restauracjach będzie można kupować alkohol – podkreślił prezydent Chojniak.

Czytaj więcej: Zakaz eksponowania alkoholu w witrynach sklepowych

O znaczeniu takiej zmiany mówił Jacek Hofman, Komendant Straży Miejskiej. - Częstokroć na osiedlach, na których funkcjonują takie sklepy dochodzi do łamania przepisów. Ograniczenie sprzedaży bez wątpienia przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa – podkreślił.

Uchwała pod obrady Rady Miasta trafi najprawdopodobniej w kwietniu. Jak zaznaczał wiceprezydent Andrzej Kacperek będzie to cały pakiet uchwał, które będą regulować wszystkie kwestie związane ze sprzedażą alkoholu. - W tym pakiecie będzie także uchwała, która wyłączy z zakazu obręb miasta, w którym będzie odbywać się impreza masowa. Dzięki temu np. na Dniach Miasta czy Biesiadzie Trybunalskiej zakaz sprzedaży alkoholu nie będzie obowiązywał – podkreślił wiceprezydent Kacperek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.