PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS mówi "nie" prywatyzacji nie tylko uzdrowisk

  • PAP    22 lipca 2012 - 11:50
PiS mówi "nie" prywatyzacji nie tylko uzdrowisk

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości jest przeciw prywatyzacji polskich uzdrowisk, Polskich Kolei Linowych i elektrowni wodnej w Nidzicy wraz ze zbiornikiem na Dunajcu - poinformował w niedzielę w Zakopanem prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kaczyński powiedział na konferencji prasowej podczas wyjazdowego spotkania klubu w Zakopanem, że PiS będzie wszelkimi sposobami przeciwdziałał prywatyzacji uzdrowisk, a przynajmniej 7 z nich.

Czytaj też: Uzdrowiska pójdą pod młotek

"Zgłaszamy bardzo zdecydowany sprzeciw, będziemy czynili wszystko, żeby to przedsięwzięcie się nie udało, żeby przynajmniej 7 uzdrowisk było chronionych, choć w naszym przekonaniu należy uchronić tych uzdrowisk znacznie więcej" - powiedział szef partii.

W Zakopanem mówił też o związanych z Zakopanem Polskich Kolei Linowych.

 "Jesteśmy przeciw, zdecydowanie przeciw, i uczynimy wszystko, żeby ta prywatyzacja nie doszła do skutku" - mówił. "Polskie Koleje Linowe są doskonale funkcjonującym przedsiębiorstwem i to przedsiębiorstwem, które słusznie jest zaliczane do polskiego dziedzictwa narodowego, dziedzictwa historycznego" - zaznaczył.

Czytaj też: Spółka Polskie Koleje Górskie powołana

Według PiS niepotrzebna jest również prywatyzacja elektrowni i zbiornika wodnego Nidzica na Dunajcu. "Ta prywatyzacja zagraża bardzo istotnemu interesowi społecznemu" - ocenił Kaczyński.

Takie budowle mają dwie rolę - wytwarzają energię i chronią przed powodzią. "Kiedy ta firma będzie miała charakter czysto komercyjny, prywatny, to wtedy ta druga funkcja może być poważnie narażona" - obawia się prezes PiS.

"W żadnym razie nie można się na tę prywatyzację zgodzić" - dodał.

Czytaj też: Samorządowcy przeciw prywatyzacji elektrowni

"My wiemy, że ten rząd doprowadził kraj do ruiny i teraz się wszystkiego pozbywa, żeby za wszelką cenę zdobyć jakieś środki, ale to nie może prowadzić do tego rodzaju decyzji" - mówił szef partii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • taka jedna, 2012-07-24 18:05:42

    Uważam, że PIS ma rację. Jeszcze trochę, a za wejscie do lasu trzeba będzie płacić. Nie wszystko można prywatyzować!
  • Babcia, 2012-07-23 00:19:11

    Jakoś mnie to nie dziwi, a nawet śmieszą argumenty z tą ..."ruiną"