PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS umacnia pozycję w powiatach i gminach

  • PAP    23 stycznia 2014 - 07:17
PiS umacnia pozycję w powiatach i gminach

Przetasowanie w łódzkich strukturach partii. Dotychczasowy szef okręgu łódzkiego Prawa i Sprawiedliwości, poseł Marcin Mastalerek, został pełnomocnikiem partii w województwie łódzkim.
Zarządy wojewódzkie działały w PiS do 2006 r. Później wprowadzono okręgi. W woj. łódzkim działały trzy, którymi ostatnio kierowali: Mastalerek (okręg łódzki), Antoni Macierewicz (okręg piotrkowski) i Marek Matuszewski (okręg sieradzki). O ponownym połączeniu w jeden okręg dotychczasowych struktur: łódzkich, piotrkowskich i sieradzkich zadecydował na początku stycznia Komitet Polityczny PiS. Jak powiedział Mastalerek, jest to pewien eksperyment polityczny.

Wyjaśnił, że kierownictwo partii chce sprawdzić, czy lepiej zarządzać partią w okręgu, czy w województwie. Zapewniał, że to nie jest wymierzone przeciwko komukolwiek, że nie ma tu drugiego dna. Zapewnił też, że połączenie okręgów nie doprowadzi do zmian na niższych szczeblach. Poseł przyznał, że jednym z najważniejszych jego celów będzie dalszy rozwój struktur PiS w regionie.

"Chodzi o to, aby partia była silna w powiatach i gminach" - mówił. Dodał, że zamierza dużo jeździć po województwie i rozmawiać. Kolejny cel to przygotowanie partii do wyborów do europarlamentu, a później do wyborów samorządowych, tak, aby PiS uzyskało w nich najlepszy wynik.

Jego zdaniem wybory samorządowe to najważniejsze wybory dla działaczy terenowych. Przyznał jednocześnie, że w partii trwają dyskusje na temat ewentualnego kandydata w wyborach na prezydenta Łodzi, ale jeszcze za wcześnie mówić o nazwiskach. Obecnie najważniejsze dla partii jest ukończenie prac nad programem dla Łodzi, pod którym będą musieli podpisać się kandydaci w wyborach. Mastalerek dodał też, że w połowie lutego w Warszawie odbędzie się kongres programowy partii. Struktury okręgowe PiS w Łódzkiem mają działać do końca stycznia. Później zostaną scalone i na ich czele stanie Mastalerek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.