PiS zapowiada już 3 nowe województwa

Województwo częstochowskie dołącza do zapowiadanych wcześniej województw środkowopomorskiego i warszawskiego. Prawo i Sprawiedliwość rozwija się w reformie ustrojowej państwa.
PiS zapowiada już 3 nowe województwa
Ta mapa wkrótce może nie być aktualna. Fot. wikipedia

Koncepcją strategiczną Prawa i Sprawiedliwości nazwał powstanie województwa częstochowskiego poseł tego ugrupowania Szymon Giżyński w Polskim Radiu.

Jego zdaniem utworzenie nowego województwa zależy od wyniku konsultacji społecznych, od tego, czy mieszkańcy regionu go chcą.

- Częstochowa wraca, bo jest potrzebna Polsce – powiedział Szymon Giżyński.

Wcześniej PiS zapowiedziało utworzenie województw środkowopomorskiego i warszawskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (43)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie udawajcie, że nie wiecie o co chodzi. Koszalińskie ma powstać z części Lubuskiego, Zachodnio-Pomorskiego, Pomorskiego. Częstochowskie z części Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego. Warszawa ma być wydzielona z Mazowieckiego. W ten sposób trzeba rozpisać nowe w...ybory w województwach, w których nie rządzi PiS. Małopolskie, Podkarpackie, Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie nie będą ruszane. rozwiń

poldek, 2016-01-21 15:29:38 odpowiedz

Do Pajo: Zgadza się Koszalin tym miastom z wyliczanki do pięt nie dorasta. To, że był województwem w latach 50-75 i pewnie że TAM mieszkasz to żaden argument. Region turystyczny- rolniczy to już w ogóle argumenty z gatunku trele-fere. itd.

Rozbawiony , 2016-01-13 15:45:01 odpowiedz

Do ZnaFca: No to nie masz pojęcia o czym piszesz. z całym szacunkiem ale Koszalin to nie Kalisz, Płock czy Włocławek. Temat woj. Środkowopomorskiego jest stary. Kiedyś w Polsce było 17 województw. Przy reformie pominięto właśnie te 17-te - Środkowopomorskie. Region turystyczny i rolniczy - zupełne p...rzeciwieństwo Szczecina czy Gdańska. środkowopomorskie to bardzo dobry pomysł. rozwiń

Pajo, 2015-11-26 22:09:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU