PARTNER PORTALU
 • BGK

PiS zapowiada już 3 nowe województwa

 • bad    29 października 2015 - 16:41
PiS zapowiada już 3 nowe województwa

Ta mapa wkrótce może nie być aktualna. Fot. wikipedia

Województwo częstochowskie dołącza do zapowiadanych wcześniej województw środkowopomorskiego i warszawskiego. Prawo i Sprawiedliwość rozwija się w reformie ustrojowej państwa.
Koncepcją strategiczną Prawa i Sprawiedliwości nazwał powstanie województwa częstochowskiego poseł tego ugrupowania Szymon Giżyński w Polskim Radiu.

Jego zdaniem utworzenie nowego województwa zależy od wyniku konsultacji społecznych, od tego, czy mieszkańcy regionu go chcą.

- Częstochowa wraca, bo jest potrzebna Polsce – powiedział Szymon Giżyński.

Wcześniej PiS zapowiedziało utworzenie województw środkowopomorskiego i warszawskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (45)

 • Jrezuu55, 2017-12-08 18:08:03

  16 województw jest i tak za dużo. Powinny 14 - być zlikwidowane 2: opolskie i lubuskie. Opole, Zielona Góra czy Gorzów Wlk do likwidacji (wszystkie około 120 tys. mieszk.) a to za mało mieszkańców. Świętokrzyskie niech już będzie a Bydgoszcz ustanowić siedzibą wojewody i sejmiku.
 • Józef, 2017-12-08 16:38:44

  Uważam ze 16 województw jest za Dyzio i utworzenie kolejnych to kpiną ja uwarzam ze lepiej sie będzie rozwijać ja powstaną tylko 7 dużych regionów z własność atoniomo powinno być tylko woj Warszawa łódź Kraków Katowice Gdańsk Wrocław Poznań a resztę do likwidacji
 • poldek, 2016-01-21 15:29:38

  Nie udawajcie, że nie wiecie o co chodzi. Koszalińskie ma powstać z części Lubuskiego, Zachodnio-Pomorskiego, Pomorskiego. Częstochowskie z części Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego. Warszawa ma być wydzielona z Mazowieckiego. W ten sposób trzeba rozpisać nowe w...ybory w województwach, w których nie rządzi PiS. Małopolskie, Podkarpackie, Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie nie będą ruszane.  rozwiń