PARTNER PORTALU
  • BGK

"PiS zmieniło kierunki rozwoju. Więcej środków publicznych idzie do Polski nie-metropolitalnej"

  • PAP/JS    12 maja 2018 - 20:01
"PiS zmieniło kierunki rozwoju. Więcej środków publicznych idzie do Polski nie-metropolitalnej"
"Chodzi nam o zrównoważony rozwój kraju tak, żeby mieszkańcy poza tymi wielkimi metropoliami nie mieli gorszego standardu życia" - powiedziała posłanka (fot. pixabay.com)

Staramy się, by więcej środków publicznych szło do Polski nie-metropolitalnej; chodzi nam o zrównoważony rozwój kraju – powiedziała posłanka PiS Joanna Lichocka podczas spotkania z mieszkańcami Goleniowa (Zachodniopomorskie).
Posłanka spotkała się z mieszkańcami Goleniowa w ramach cyklu "Polska jest jedna". Przedstawiła założenia tzw. "piątki Morawieckiego" oraz propozycje prorodzinne PiS, przygotowane przez Komitet Społeczny Rady Ministrów. Lichocka odpowiadała też na pytania mieszkańców.

"Staramy się, aby więcej środków publicznych szło do Polski nie-metropolitalnej. Platforma Obywatelska miała taką filozofię rządzenia Polską, żeby wszystko ładować w kilka największych metropolii, a reszta sobie jakoś da radę" - powiedziała Lichocka. Jak zaznaczyła, "niesprawiedliwy, niezrównoważony" program rozwoju kraju był spowodowany tym, że głównie w dużych miastach było "zaplecze polityczne" i wyborcy PO.

Posłanka podkreśliła, że PiS zmieniło te kierunki rozwoju. "Chodzi nam o zrównoważony rozwój kraju tak, żeby mieszkańcy poza tymi wielkimi metropoliami nie mieli gorszego standardu życia, nie mieli gorszych dróg, słabszej dostępności do kultury, słabszej służby zdrowia, słabszego szkolnictwa i właściwie ogromny wysiłek tej polityki społecznej jest też skierowany do tego zrównoważonego rozwoju" - powiedziała Lichocka.

Jeden z obecnych na spotkaniu mieszkańców zapytał posłankę o zdanie nt. zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum konsultacyjnego ws. konstytucji, zapowiadanego na 10 i 11 listopada br.

"Nie podoba mi się, że pan prezydent pomyślał, że dobrym pomysłem jest zrobienie referendum w święto niepodległości, w stulecie niepodległości. 11 listopada powinniśmy świętować, nie kłócić się, nie spierać, nie dyskutować, tylko po prostu cieszyć się z wolności, z niepodległości" - odpowiedziała Lichocka. Dodała, że dyskusja o konstytucji jest w Polsce potrzebna, ponieważ ustawa zasadnicza, "która została uchwalona przez SLD i Unię Wolności z pominięciem postulatów Solidarności i prawicy" jest konstytucją "ustroju postkomunistycznego", w której zostały "rozmyte" kompetencje władzy wykonawczej.

"Trzeba po prostu napisać odpowiadającą współczesnemu czasowi, republikańską ustawę zasadniczą, nową konstytucję" - powiedziała Lichocka.

Podczas spotkania pojawił się też temat świadczenia 500 plus. Jedna z mieszkanek zapytała, czy planowane są zmiany, np. dotyczące osób lepiej sytuowanych, które mimo wysokich dochodów również otrzymują 500 zł na drugie i kolejne dziecko.

"Proszę nie mylić programu 500 plus z programem socjalnym. To nie jest socjal. To motywacja dla demografii" - odpowiedziała Lichocka. Dodała, że dodatkowe środki, nawet dla osób bogatych sprawiają, że łatwiej podjąć decyzję o posiadaniu kolejnego dziecka.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.