PARTNER PORTALU
  • BGK

PIT: Jak wyliczyć podatek? Ministerstwo Finansów pokazuje

  • AT    18 marca 2015 - 11:47
PIT: Jak wyliczyć podatek? Ministerstwo Finansów pokazuje

(fot.mf.gov.pl)

Ministerstwo Finansów przygotowało animację dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak wylicza się podatek.
- Czym różni się nasz dochód od przychodu i jaką rolę w zeznaniach podatkowych odgrywają składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne? Skąd bierze się nadpłata lub niedopłata podatku i ile wynoszą koszty uzyskania przychodów w przypadku osób pracujących na umowę o pracę? Jak oblicza się podatek w pierwszym i drugim przedziale podatkowym? Jeśli nie jesteś pewny, czy potrafisz odpowiedzieć na te pytania, mamy coś dla Ciebie - informuje Ministerstwo Finansów.

Resort przygotował krótką animację dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak wylicza się podatek. Na przykładzie najpopularniejszego wśród polskich podatników formularza, czyli PIT-37, opowie o tym kowboj Szybki PIT, bohater akcji organizowanej przez Ministerstwo Finansów już po raz szósty.

- Zrobi to na przykładzie średniego wynagrodzenia w Polsce w roku 2014 i - co szczególnie istotne, gdy mówimy o podatkach - w sposób przystępny, a więc zrozumiały dla każdego - podaje MF.

- Pokazujemy Szybkiego PIT-a w nowej odsłonie. Do tej pory można było go spotkać głównie w urzędach skarbowych, gdzie jest na każdej naszej ulotce i każdym plakacie. Teraz Szybki PIT stał się bohaterem filmu animowanego i w przyjazny sposób tłumaczy zawiłości formularza podatkowego. Tworząc animację, staraliśmy się opowiedzieć trudne rzeczy w łatwy sposób, czasem z przymrużeniem oka, ale ocena efektów naszej pracy należy do Państwa - mówi wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.