PARTNER PORTALU
  • BGK

PIT w Gdańsku się opłaca? Miasto funduje nagrody

  • MIW    1 marca 2017 - 13:44
PIT w Gdańsku się opłaca? Miasto funduje nagrody
Władze Gdańska liczą, że więcej osób będzie płacić podatek w tym mieście. (fot. pixabay.com)

• Władze Gdańska zachęcają osoby, które mieszkają w tym mieście, ale są zameldowane w innych miejscowościach, do płacenia podatków w Gdańsku.
• Do zachęt dodają obietnicę: każdy, kto rozliczy podatek wpisując w zeznaniu gdański adres zamieszkania, ma szansę wylosować jedną z atrakcyjnych nagród - konsolę do gier, rower, a nawet samochód!
• Wśród ambasadorów kampanii „PIT w Gdańsku, Się opłaca!” jest min. znany piłkarz Sebastian Mila.
Kampania rozpoczęła się 1 lutego. Dziś natomiast (1 marca) wystartowała powiązana z nią loteria. Każdy, kto wypełni formularz na stronie internetowej www.gdansk.pl/pit ma szansę na wylosowanie nagrody, a – jak informuje gdański ratusz – łączna wartość wszystkich nagród przekracza - 100 tys. zł. W puli znajduje się sprzęt AGD, konsole do gier (10 sztuk), rowery miejskie (5 sztuk), a także hybrydowy model samochodu toyota yaris w wersji premium!

W formularzu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. A także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2016 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w Gdańsku, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu formularza uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny.

Czytaj : Akcja płać podatki w Krakowie: miasto pozyskało ponad 17 tys. nowych podatników

Losowanie nagród odbędzie się 15 maja. Wezmą w nim udział wszystkie osoby, które do 10 maja wypełnią formularz. Po wylosowaniu zwycięzców organizator loterii poprosi ich o przekazanie zaświadczenia potwierdzającego złożenie deklaracji PIT za rok 2016 w jednym z gdańskich Urzędów Skarbowych, a także kopii pierwszej strony deklaracji PIT za rok 2016. W przypadku, jeśli laureat którejś z nagród nie spełni warunków określonych w regulaminie loterii, nagroda przekazana zostanie osobie z listy rezerwowej.

- Gdańsk przyciąga. Wciąż nowi ludzie podejmują tu studia, pracę a więc na co dzień korzystają z wszelkich udogodnień. Warto więc przypomnieć, że właśnie dzięki podatkom mieszkańców, Gdańsk może inwestować w nowe chodniki, oświetlenie, komunikację czy obiekty sportowe - przekonuje prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Czytaj : Jak zapłacić podatek PIT w mieście, w którym nie jesteśmy zameldowani? Urzędnicy chętnie wytłumaczą

Jak przypominają urzędnicy, aby rozliczyć PIT w Gdańsku nie trzeba być tu zameldowanym. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać gdański adres zamieszkania.

Kampania „PIT w Gdańsku, Się opłaca!” ma swoich ambasadorów. Wszyscy oni wybrali Gdańsk jako miejsce idealne do studiowania, zamieszkania czy rozpoczęcia nowej ścieżki zawodowej. Teraz zachęcają innych do płacenia podatków w naszym mieście. W tym gronie znajduje się m.in. Sebastian Mila, piłkarz, kapitan zespołu gdańskiej Lechii; Paweł Stawicki, szef kuchni restauracji Mercato; Agnieszka Anielska, absolwentka socjologii; Ukrainka Natalija Shkinder, która najpierw studiowała w Gdańsku a teraz pracuje; Roberto Polce, włoski dziennikarz i przewodnik, który zamieszkał tu na stałe, a także Anish Saraf z Kalkuty, który rozwija tu firmę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Księgowość Gdańsk, 2018-02-06 10:14:43

    Polecam Biuro Rachunkowe Macieja Godlewskiego. Prowadzi usługi z zakresu księgowości, doradztwa podatkowego, finansów. Pomaga rozliczać PIT-y i sporządzać deklaracje spadkowe. mg-finanse.pl