PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na odcinek trasy Katowice - Kraków

  • WNP.pl (TE)    11 marca 2015 - 12:58
PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na odcinek trasy Katowice - Kraków
Przetarg obejmuje odcinek Krzeszowice - Kraków Mydlniki o długości 15,7 km (fot.PTWP)

PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na modernizację jednego z odcinków linii kolejowej E30 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Wartość wybranej oferty opiewa na ponad 352 mln zł brutto.
Przetarg obejmuje odcinek Krzeszowice - Kraków Mydlniki o długości 15,7 km, który ma zostać zmodernizowany do końca czerwca 2016 r.

Jako najkorzystniejsza - według kryterium najniższej ceny - została wybrana oferta konsorcjum Vias y Construcciones, Dragados, Electren, które chce wykonać zadanie za 352,13 mln zł brutto. Budżet inwestora wynosi 566,93 mln zł brutto.

Czytaj też: Podpisano list intencyjny PLK i samorządu ws. lokalnych linii kolejowych

Druga pod względem ceny oferta należy do konsorcjum Trakcja PRKiI, Comsa, ZUE (355,60 mln zł brutto). Wartą 387,64 mln zł brutto ofertę złożyło konsorcjum Strabag Rail Polska, Strabag, Strabag Rail (Niemcy), Viamont DSP (grupa Strabag, Czechy), Szentesi Vasútépítö (grupa Strabag, Węgry).

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • normalny, 2015-03-11 13:40:37

    na remont torów w warszawce 2 mld zł na wieżowiec 1mld na podniesienie standardu torów na mazowszu 5 mld a tu ważna linia i remont który się wlecze latami kiedy wzrośnie jakości trasy E30 -można ja przedłużyć do Niemiec w wyobraźni (czesi z węgrami i niemcami planują trasę berlin praha węgry do 201...8 roku finansowaną przez firmy z Korei Pd 5 mld euro i to zrobią a nasze matoły wezmą łapówki i na kajmany)  rozwiń