PARTNER PORTALU
 • BGK

Płatne parkowanie w soboty? Problem z orzecznictwem

 • aw    12 czerwca 2015 - 08:35
Płatne parkowanie w soboty? Problem z orzecznictwem
fot.fotolia

Opłaty w strefie płatnego parkowania w Augustowie pobierane są od poniedziałku do soboty. – To niezgodne z prawem – twierdzi prokuratura .
Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, opłaty za parkowanie w Augustowie obowiązują od maja 2014 r. i pobierane są przez sześć dni w tygodniu.

Dni robocze, czyli które?

Prokuratura Rejonowa zakwestionowała dotyczące tego zapisy uchwały rady miasta o płatnym parkowaniu. Powołuje się na ustawę o drogach publicznych, która mówi, że opłaty pobierane są za postój w strefie płatnego parkowania "w określone dni robocze".

Prokuratura podnosi, że sobota dniem roboczym nie jest - pisze dziennik. 

Radni jednak uznali skargę prokuratury za bezpodstawną i sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

Włodarze liczą na korzystny wyrok, bo, jak mówią, wyroki zapadają w "jedną i drugą stronę", gdyż z sobotą jest problem w orzecznictwie.

Czytaj tez: Auta w śródmieściu niemile widziane

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • ktoś, 2015-06-17 11:25:39

  Większość augustowskich radnych to prywatni przedsiębiorcy i u nich w firmach to sobota jest na 100% dniem roboczym :( Nie zapominajmy, że wg kodeksu pracy obowiązuje 5 dniowy tydzień pracy!
 • uprawniony, 2015-06-12 11:47:33

  Rajcowie i miasto, są nastawieni, tylko na zysk dla miasta a tym samym dla siebie. Nie obchodzi ich organizacja ruchu samochodowego dla mieszkańców gdyż sami mają prawo, do parkowania za darmo, przez cały tydzień. Dlatego, trzymają się ścieżek do omijania prawa jak i nieudolnego pouczania prokuratur...y, podobnie, jak przemądrzały pan podpisany jako "aktywna mobilność". Jak zostaniecie wkrótce, zwykłymi obywatelami, bez przywilejów, to pomyślicie inaczej.  rozwiń
 • Aktywna Mobilność, 2015-06-12 11:30:16

  Prokuratura rejonowa powinna przejść kurs zrównoważonego rozwoju systemów transportowych, a rada miasta może wprowadzić w niedzielę zakaz parkowania w pobliżu centrum: tylko wyraziste metody doprowadzą do świadomości mieszkańców i przyjezdnych dwie proste tezy: (1) samochód nie jest jedynym, a nie p...owinien być głównym środkiem poruszania się po mieście; (2) posiadanie samochodu nie stwarza automatycznie prawa do parkowania za darmo w dowolnym miejscu miasta.  rozwiń