PARTNER PORTALU
  • BGK

Płatne parkowanie w Żywcu tuż-tuż

  • Gazeta Żywiecka (Tomasz Matlakiewicz)    12 lutego 2013 - 12:24
Płatne parkowanie w Żywcu tuż-tuż

O utworzeniu stref płatnego parkowania w Żywcu mówi się już od kilku miesięcy. Nie wiadomo jeszcze kiedy zostaną wprowadzone (na pewno w tym roku), wiadomo natomiast, jak będą urządzone.
Koncepcja jest już opracowana. Zgodnie z planami miasto zostanie podzielone na 3 strefy.

Płatne parkowanie będzie w nich obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00.

Godzina parkowania w strefie A wyniesie tutaj 2,50 zł. (pół godziny 1,50 zł). Odpowiednio tańsze maja być natomiast strefy B i C.

Dla parkujących systematycznie w centrum miasta będzie możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu. Jego koszt również będzie zróżnicowany w zależności od strefy. Cena nie powinna jednak przekroczyć 150 złotych.

Kto będzie obsługiwał strefy?

- Mieliśmy pomysł, aby płatne strefy obsługiwały parkometry, jednak po przeanalizowaniu wszystkich kosztów odstąpiliśmy od tego pomysłu – tłumaczy Tomasz Terteka, rzecznik Urzędu Miasta w Żywcu. - Strefę będą za to obsługiwać parkingowi.

Pomysł płatnego parkowania podzielił mieszkańców. Dla jednych opłata za parkowanie, jest tylko kolejna danina do uiszczenia.

Burmistrz Antoni Szlagor przekonuje natomiast, że poza dodatkowymi wpływami do miejskiej kasy są również inne korzyści z wprowadzenia stref.

– To przede wszystkim uporządkowanie ruchu, cen na istnieją istniejących parkingach, większa dostępność zmotoryzowanych klientów do sklepów na terenie naszego miasta – wylicza burmistrz. - Nie bez znaczenia jest również fakt ograniczenia ilości pojazdów na terenie miasta, co przełoży się na poprawę katastrofalnego stanu powietrza, na który ogromny wpływ maja spaliny samochodowe.

Czytaj też: Kierowcy znaleźli sposób na drogie parkowanie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.