PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock przekaże 100 tys. zł poszkodowanej przez nawałnicę gminie Mieleszyn

  • PAP/JS    29 sierpnia 2017 - 20:32
Płock przekaże 100 tys. zł poszkodowanej przez nawałnicę gminie Mieleszyn
Wsparcie finansowe, jak zaznaczono w uchwale, zostanie przeznaczone na naprawę szkód powstałych na terenie gminy Mieleszyn w mieniu komunalnym. (fot.pixabay.com)

Na naprawę szkód wyrządzonych na początku sierpnia przez nawałnicę Płock (Mazowieckie) przekaże gminie Mieleszyn (Wielkopolskie) 100 tys. zł. Uchwałę w tej sprawie, o pomocy finansowej w formie dotacji celowej, przyjęli jednogłośnie płoccy radni.
Wsparcie finansowe, jak zaznaczono w uchwale, zostanie przeznaczone na naprawę szkód powstałych na terenie gminy Mieleszyn w mieniu komunalnym.

"To przede wszystkim gest solidarności z tymi gminami, które w katastrofalny sposób zostały dotknięte wichurami na początku sierpnia. Jest to także efekt apelu premier Beaty Szydło właśnie o solidarność z poszkodowanymi gminami" - powiedział podczas sesji radnych prezydent Płocka Andrzej Nowakowski (PO), który wystąpił z inicjatywą uchwały. Zwrócił przy tym uwagę, iż gmina Mieleszyn to jedna z najmniejszych w Wielkopolsce, która sama nie poradzi sobie ze skutkami nawałnicy.

Podczas dyskusji nad uchwałą klub radnych PiS zgłosił propozycję by pomocą finansową, jak w przypadku gminy Mieleszyn, objąć jednocześnie położone w powiecie płockim gminy Bodzanów i Staroźreby, które także ucierpiały w wyniku nawałnicy z początku sierpnia. Wniosek, by obu tym gminom, które - jak argumentowała radna PiS Wioletta Kulpa - są bliskimi sąsiadami Płocka, przekazać po 50 tys. zł, nie uzyskał ostatecznie poparcia w głosowaniu.

Prezydent Płocka zapewnił, że w najbliższym czasie osobiście skontaktuje się z wójtami okolicznych gmin, by uzyskać informacje o skali strat i ewentualnych potrzebach. "Jeśli będzie taka potrzeba, znajdziemy w ciągu miesiąca środki w budżecie miasta na pomoc takim gminom" - zapowiedział Nowakowski. Wnosząc by projekt uchwały o pomocy gminie Mieleszyn głosować bez poprawek, argumentował, iż skala zniszczeń na terenie gmin pod Płockiem "zapewne też duża, nie jest tak ogromna, jak kataklizm, który dotknął gminy na Pomorzu i w Wielkopolsce".

Ostatecznie za udzieleniem pomocy gminie Mieleszyn i przekazaniem jej z budżetu Płocka dotacji celowej w wysokości 100 tys. zł głosowała cała 25-osobowa rada miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.