PARTNER PORTALU
  • BGK

Pływalnia w Lubsku: marszałek deklaruje wsparcie. Dlaczego nie pieniądze?

  • aw    12 kwietnia 2017 - 10:59
Pływalnia w Lubsku: marszałek deklaruje wsparcie. Dlaczego nie pieniądze?
Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak spotkała się z burmistrzem Lubska Lechem Jurkowskim ws. wsparcia budowy pływalnia w tamtejszej miejscowości (fot. lubuskie.pl)

Czy Lubsko otrzyma pieniądze na nowy basen?Jak przypomina marszałek Elżbieta Polak, samorząd wojewódzki już nie dzieli pieniędzy na infrastrukturę sportową.
Możliwości wsparcia budowy pływalni w Lubsku to temat rozmowy marszałek Elżbiety Polak z burmistrzem miasta Lechem Jurkowskim. Jako główne źródło finansowania, marszałek wskazała Ministerstwo Sportu i Turystyki, które od tego roku jest jedynym dysponentem środków w tym zakresie. Zadeklarowała jednak wsparcie w procesie ubiegania się o środki.

– Nie ma lepszego wychowania, niż wychowanie przez sport. Dlatego też samorząd województwa wspiera wszystkie inicjatywy służące rozwojowi tego obszaru – mówi marszałek Elżbieta Polak.

Jak przypomniała, do tej pory, od kilkunastu lat to samorząd województwa zajmował się dyspozycją środków ulokowanych w Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki i realizował Program Rozwoju Bazy Sportowej. Jego celem był rozwój i poprawa stanu podstawowej infrastruktury sportowej w poszczególnych regionach, poprzez wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych obiektów sportowych na terenie całego kraju. Program obejmował w szczególności obiekty ogólnodostępne i umożliwiające masowe uprawianie sportu.

Decyzją Ministra Sportu od tego roku wprowadzony został jednolity nabór wniosków. Oznacza to wprowadzenie jednoetapowego naboru wniosków i wyeliminowanie zgłoszeń, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego. Zainteresowani uzyskaniem dofinansowania będą mogli składać wnioski bezpośrednio do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ale ministerstwo nie ogłosiło jeszcze naboru.

Czytaj też: Program rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej bez udziału marszałków

Basen kąpielowy na terenie OSiR w Lubsku lata świetności ma już za sobą.

- Uważam, że Lubsko powinno mieć nową pływalnię. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, których sporo korzysta z pływalni i o kwestie techniczne, związane ze stanem obecnej niecki, która nie nadaje się do remontu. Szukaliśmy dofinansowania zewnętrznego na jego budowę, ale takie można otrzymać tylko na baseny kryte. Nie mniej szukamy innych możliwości finansowania – mówił Lech Jurkowski podczas grudniowej sesji budżetowej w Lubsku. Ostatecznie bowiem pieniądze jakie miały zostać przeznaczone w budżecie na budynek zaplecza i projekt nowej niecki basenu zostały przesunięte na inne cele.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.