PARTNER PORTALU
  • BGK

PO do PiS: dajcie szansę samorządom

  • pt    25 lutego 2016 - 14:51
PO do PiS: dajcie szansę samorządom

Jacek Protas: - Podnosimy procentowe udziały w podatku PIT samorządom, aby zrekompensować im ubytki związane z podniesieniem kwoty wolnej (fot.jacekprotas.pl)

• W Sejmie odbyła się konferencja prasowa Klubu Parlamentarnego PO.
• Reklamowano ją hasłem: „Bronimy samorządy przed PiS”.
Z dziennikarzami spotkali się Jacek Protas i Jan Grabiec. Politycy PO mówili o własnym projekcie ustawy w sprawie kwoty wolnej od podatku.

- Apelujemy do PiS, żeby choć na chwilę odłożyli politykę na bok i skierowali nasz projekt do prac komisji – mówili.

- Ważne żeby w ustawie znalazły się rozwiązania bezpieczne dla samorządów i obywateli. Dajmy szansę samorządom – dodawał Grabiec.

Jak mówił Grabiec, prezydent Andrzej Duda, w listopadzie złożył projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku bez uwzględnienia rekompensaty dla samorządów.

- Krytykę ustawy prezydenta podziela m.in. finansów. Mimo to, PiS chce odrzucić w pierwszym czytaniu nasz projekt, który naprawia błędy Andrzeja Dudy - podkreślał Grabiec.

Jacek Protas dodawał: - Podnosimy procentowe udziały w podatku PIT samorządom, aby zrekompensować im ubytki związane z podniesieniem kwoty wolnej. Nasz projekt to troska o samorządy. Jesteśmy zbulwersowani, że PIS chce ten projekt odrzucić już w pierwszym czytaniu.

Grabiec wyliczał, że samorządy finansują przedszkola, żłobki, pomoc społeczną, komunikację miejską – a ograniczenie ich finansowania uderza w obywateli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • samorządowiec, 2016-02-26 17:23:13

    Pan Protas był marszałkiem w województwie, w którym samorządy funkcjonowały bardziej według modelu wschodniego niż zachodniego. A teraz coś się zmieniło w poglądach tego jegomościa i chce budować samorząd inny niż tym, którym kierował? Jakieś cudowne przeistoczenie...inny stołek i zmiana poglądów....... od koryta oderwali..... No cóż łatwiej krzyczeć niż robić. Może coś nowego zaproponuje były marszałek swojemu następcy, może on coś zmieni? Najłatwiej proponować zmiany u innych, zmienić wszystko ale nie to co miałoby zmienić funkcjonowanie samorządowych władz na Warmii i Mazurach.... Odwagi Panie były......  rozwiń
  • jancz, 2016-02-26 12:12:12

    Ależ aktywni się nagle zrobili ci posłowie z PO. Pomysły im się kocą jeden za drugim. Wszystkie na "nie tak!, my wiemy lepiej". Osiem lat z pełnią władzy przespali. Ktoś im zabraniał? Czyżby był w klubie terror? Bzdury! W większości samorządów jest dość pieniędzy. Rozważniej wydawać - jedy...na rada. Zlikwidować przerosty i luksusy.  rozwiń