PO proponuje zmiany w zasadach handlu alkoholem

• Posłowie Platformy przygotowali projekt zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
• Projekt zakłada m.in. zmiany dotyczące wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
• Rady gmin mogłyby skuteczniej kontrolować i w miarę potrzeby ograniczać wzrost liczby punktów posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.
PO proponuje zmiany w zasadach handlu alkoholem

- Istotnym aspektem proponowanych zmian jest znaczna uciążliwość, powstających w istocie bez ograniczeń i możliwości skutecznej kontroli punktów sprzedających alkohol przez 24h na dobę poza miejscami sprzedaży, w kioskach uruchamianych na terenach np. osiedli mieszkaniowych, na których to uciążliwą obecność często skarżą się mieszkańcy, jak i właściciele lokalnych czy osiedlowych sklepów. Nowelizacja, co warto podkreślić nie ogranicza żadnych praw przedsiębiorców, a jedynie daje instrumenty władzom gmin do większej kontroli nad stale rosnącą w ostatnich latach liczbą punktów sprzedaży alkoholu, poza wiedzą i zgodą danej gminy - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Według nowego projektu rady gmin zgodnie z ideą ustawy będą mogły skuteczniej kontrolować i w miarę potrzeby ograniczać wzrost liczby punktów posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych poza miejscem sprzedaży, w których alkohol jest dostępny bez ograniczeń, zarówno czasowych jak i miejscowych.

Więcej na :dlahandlu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU