Po reformie Gowina panuje bałagan

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 18-01-2013
  • drukuj
79 sądów rejonowych działa od stycznia jako wydziały zamiejscowe większych sądów. Część sędziów uznała, że to powód, by procesy karne zacząć od nowa.
Po reformie Gowina panuje bałagan

Sędziowie obawiają się, że wyroki w procesach karnych, które zaczęli w minionym roku pod pieczątką sądu rejonowego, będą nieważne, jeżeli orzeczenie wyda sąd w innym mieście - pisze „Gazeta Wyborcza".

W rezultacie wzywają ponownie świadków, biegłych i przesłuchują ich jeszcze raz. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Dlaczego sędziowie to robią? Bo przepisy kodeksu karnego mówią, że jeżeli zmienia się skład sądu w sprawie karnej, to proces musi się rozpocząć od nowa.

Sędziowie - od początku krytyczni wobec reformy Gowina - twierdzą, że reorganizacja nie przynosi zapowiadanych oszczędności, bo minister zatrudnił dyrektorów finansowych, którzy mu bezpośrednio podlegają - podaje „Gazeta Wyborcza".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

hihihi.....kon by się usmiał...Rosją rządzi wieloletni pracownik naczelnych władz KGB...i to nie jest ZSRR....nie jeszcze gorzej.....a SLD pozostala mu wierna.... jak nikt....zreszta wiekszośc władz SLD była szkolona co najmniej w szkole nauk politycznych przy KC KPZR

antykomuch, 2013-01-18 12:47:10 odpowiedz

Nie PIS,nie PO,nie PSL i tylko SLD,bo to jest to! SLD to nie PZPR,Rosja to nie ZSRR i to jest to!

Więc to!, 2013-01-18 12:22:23 odpowiedz

PiS = brak wolności, ksenofobia, powszechna inwigilacja i religia w kazdym miejscu... SLD = poddaństwo ZSRR (ups..Rosji) Więc co?

antyPiS, 2013-01-18 12:04:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU