PARTNER PORTALU
  • BGK

PO w Radomiu przygotowuje się do wyborów samorządowych

  • PAP/KDS    6 grudnia 2017 - 17:37
PO w Radomiu przygotowuje się do wyborów samorządowych
Rafał Rajkowski został wybrany nowym szefem PO w Radomiu (fot. Facebook/Rafał Rajkowski)

Radomska Platforma Obywatelska przygotowuje się do wyborów samorządowych. Rafał Rajkowski, nowo wybrany przewodniczący miejskich struktur PO, przyznaje, że ma już upatrzonego odpowiedniego kandydata.
• - Będę osobą, która będzie łączyła doświadczenie z energią i świeżością - mówi o sobie nowy lider PO w Radomiu.

• Pytany o kandydata PO w nadchodzących wyborach samorządowych, nie ma wątpliwości, że znów sprawdzi się Radosław Witkowski. 

• - Stanowimy dziś jedną drużynę. Ten wynik wyborczy pokazuje, że radomska PO nigdy nie była tak mocna jak dzisiaj  - mówi Rajkowski. 

 

Rajkowski (były wiceprezydent Radomia, obecnie członek zarządu woj. mazowieckiego) wygrał wybory na przewodniczącego radomskich struktur PO z Wiesławem Wędzonką, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu, który miał poparcie m.in. posłów Ewy Kopacz, Anny Białkowskiej i Leszka Ruszczyka. Rajkowski otrzymał w wewnętrznych wyborach PO 131 głosów, Wędzonka - 55. Frekwencja wyniosła 93 proc.

- Stanowimy dziś jedną drużynę. Ten wynik wyborczy pokazuje, że radomska PO nigdy nie była tak mocna jak dzisiaj - podkreślił na środowej (6.12) konferencji prasowej Rajkowski. Dodał, że Platforma Obywatelska w Radomiu jest silna i zjednoczona jak nigdy dotąd.

- Trend, jeśli chodzi o kwestię zmian w samej Platformie, jest bardzo widoczny. Tego oczekują też nasi wyborcy - zaznaczył. Zdaniem Rajkowskiego, fakt iż uzyskał poparcie 70 proc. głosujących świadczy o bardzo silnym mandacie, który będzie starał się wykonywać jak najlepiej. Zapowiedział, że zamierza wykorzystać doświadczenie wszystkich osób w PO. - Będę osobą, która będzie łączyła doświadczenie z energią i świeżością - podkreślił.

Pytany przez dziennikarzy, czy widzi możliwość dalszej współpracy z posłami PO, którzy poparli w wyborach na przewodniczącego partii Wędzonkę, odparł, że inaczej sobie tego nie wyobraża. - Nie ukrywam, że mamy odmienne zdania, co do wielu rzeczy, ale to nie jest powód, żeby się obrażać, żeby nie wykorzystywać tego potencjału - stwierdził Rajkowski.

Pytany, czy obecny prezydent Radomia Radosław Witkowski, będzie ponownie kandydatem PO na prezydenta stwierdził, że Witkowski ma się czym pochwalić i zmienia Radom na lepsze.

- Jestem przekonany, że pan prezydent podejmie tę decyzję (o stracie w wyborach). Rozumiem, że musi to być moment, kiedy my - jako formacja polityczna - przeprowadzimy już wszystkie wybory na wszystkich szczeblach - zaznaczył. 

Na pytanie, czy radomska PO pójdzie do wyborów razem z Nowoczesną i wysunie wspólnego kandydata na prezydenta, stwierdził, że Witkowski jest bardzo dobrym prezydentem, który gwarantuje, że może wygrać drugą kadencję.

- Idziemy z takim przekazem, że jako formacja wspieramy naszego kandydata Radosława Witkowskiego i jesteśmy przekonani, że jego kandydatura jest już na stole i trzeba tylko zaakceptować warunki współpracy - powiedział Rajkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.