PO w senacie zawalczy o reformę Gowina

  • PAP/Rzeczpospolita
  • 23-05-2013
  • drukuj
PO nie zamierza poprawiać, lecz odrzucić w całości ustawę, która przywraca małe sądy.
PO w senacie zawalczy o reformę Gowina

Jak informuje "Rzeczpospolita" do 12 czerwca Senat musi podjąć decyzję w sprawie ustawy, która przywraca 79 małych sądów zlikwidowanych przez byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, a także szczegółowo określa okręgi wszystkich sądów rejonowych. Ustawa będzie omawiana na najbliższym posiedzeniu Senatu w przyszłym tygodniu, a w czwartek zajmie się nią Senacka Komisja Praw Człowieka i Praworządności.

Czytaj też: Reforma sądów rejonowych odrzucona

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że senatorowie PO będą wnosili o odrzucenie tej ustawy w całości i prawdopodobnie taką decyzję podejmą, bo dysponują bezwzględną większością głosów. "Będziemy popierać reformę Jarosława Gowina" - mówi senator Jan Rulewski, wiceprzewodniczący Komisji Praw Człowieka i Praworządności.

W Sejmie PO przegrała batalię o reformę Gowina. Ustawa o okręgach sądów powszechnych została przyjęta przez całą opozycję i koalicyjne PSL. Jeżeli Senat zdecyduje o jej odrzuceniu w całości, to sprawa wróci do Sejmu, który będzie musiał ponownie głosować nad przyjęciem ustawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU