PARTNER PORTALU
  • BGK

PO w senacie zawalczy o reformę Gowina

  • PAP/Rzeczpospolita    23 maja 2013 - 06:59
PO w senacie zawalczy o reformę Gowina

PO nie zamierza poprawiać, lecz odrzucić w całości ustawę, która przywraca małe sądy.
Jak informuje "Rzeczpospolita" do 12 czerwca Senat musi podjąć decyzję w sprawie ustawy, która przywraca 79 małych sądów zlikwidowanych przez byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, a także szczegółowo określa okręgi wszystkich sądów rejonowych. Ustawa będzie omawiana na najbliższym posiedzeniu Senatu w przyszłym tygodniu, a w czwartek zajmie się nią Senacka Komisja Praw Człowieka i Praworządności.

Czytaj też: Reforma sądów rejonowych odrzucona

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że senatorowie PO będą wnosili o odrzucenie tej ustawy w całości i prawdopodobnie taką decyzję podejmą, bo dysponują bezwzględną większością głosów. "Będziemy popierać reformę Jarosława Gowina" - mówi senator Jan Rulewski, wiceprzewodniczący Komisji Praw Człowieka i Praworządności.

W Sejmie PO przegrała batalię o reformę Gowina. Ustawa o okręgach sądów powszechnych została przyjęta przez całą opozycję i koalicyjne PSL. Jeżeli Senat zdecyduje o jej odrzuceniu w całości, to sprawa wróci do Sejmu, który będzie musiał ponownie głosować nad przyjęciem ustawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: