PARTNER PORTALU
  • BGK

Początkujący kierowca pod lupą starosty

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna    5 stycznia 2011 - 12:21
Początkujący kierowca pod lupą starosty

Do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy na mocy którego starosta otrzyma od ośrodka szkolenia listę z kursantami, by później mógł sprawdzić, jak jeżdżą.
Starosta będzie miał też wgląd w wyniki egzaminów oraz dostęp do ewidencji kierowców, gdzie znajdzie informacje o wykroczeniach popełnianych przez kursantów. W sytuacji, gdy okaże się, że z danej szkoły ludzie nagminnie nie zdają egzaminów lub notorycznie łamią przepisy, starosta zleci kontrolę.

– Nadzór starosty nad ośrodkami szkoleniowymi jest jak najbardziej wskazany. Jednak jest przeciwny ocenianiu danego ośrodka na podstawie zdawanych egzaminów – mówi Marcin Suwała, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców i Instruktorów AS w Radomiu. Tłumaczy, że jak jedna szkoła będzie miała 300 kursantów, z czego zda połowa, to i tak lepiej będzie wyglądała niż taka, która będzie miała na przykład jednego, który nie zda.

Starosta będzie miał też dostęp do wyników egzaminów na prawo jazdy oraz dostęp do ewidencji kierowców, która oferuje informacje o wykroczeniach popełnionych przez kursantów. Jeśli okaże się, że uczniowie danej szkoły często łamią przepisy lub nie zdają egzaminów, to starosta będzie mógł zlecić kontrolę takiej placówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.