PARTNER PORTALU
  • BGK

Pod presją KE zniknie projekt ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły

  • pt    5 czerwca 2014 - 09:04
Pod presją KE zniknie projekt ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły

W wyniku negatywnej opinii Komisji Europejskiej uchylony zostanie Program ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły. Działania realizowane i niezakończone dotychczas przez pełnomocnika rządu przejmie wojewoda małopolski.
Ministerstwo Administracji przygotowało projekt rozporządzenia  (czytaj TUTAJ) w sprawie zniesienia Pełnomocnika Rządu do spraw Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły.

Konieczność podjęcia takiej decyzji powstała w związku z  opinią Komisji Europejskiej, która zarzuciła Polsce niewykonanie swoich zobowiązań w odniesieniu do przyjęcia i realizacji programu.

W myśl projektu należy również znieść pełnomocnika rządu ds. powołanego wyżej programu oraz ciało opiniodawczo-doradcze pełnomocnika, tj.  Komitet Sterujący „Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły”.

Projekt zakłada, że działania realizowane i niezakończone dotychczas przez pełnomocnika przejmie wojewoda małopolski (obecnie pełnomocnik), który będzie je realizował do 31 grudnia 2015 r.

Takie rozwiązanie ma pozwolić na niezakłócone kontynuowane działań,  po utracie mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 sierpnia 2011 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.