PARTNER PORTALU
 • BGK

Podatek solidarnościowy od powodzi

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    25 maja 2010 - 07:17

Rząd powinien sięgnąć po specjalne jednorazowe instrumenty fiskalne w postaci podatku solidarnościowego nałożonego na lepiej uposażone warstwy społeczeństwa uważa były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko.
W artykule w „Rzeczpospolitej” wicepremier przekonuje, że podatek solidarnościowy pomógłby w zlikwidowania skutków obecnego kataklizmu oraz stworzeniu zabezpieczeń przed podobnymi zdarzeniami. Uważa on, że samorządy nie podołają finansowo tym wyzwaniom, a skromne dotacje z budżetu centralnego także nie załatwią sprawy.

Podatek solidarnościowy winien być tak skonstruowany, by pozyskane pieniądze służyły dofinansowaniu niezbędnych działań renowacyjnych – od Sandomierza po Wrocław, od Dęblina do Płocka, od Podkarpacia po Żuławy. Szkody bowiem w niektórych regionach są tak duże, że nie uda się sfinansować ich usuwania i zapobiegania podobnym stratom pieniędzmi z lokalnych budżetów samorządowych, skąpo tylko dofinansowywanymi z dziurawego budżetu centralnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • TP, 2010-05-31 08:50:55

  Popieram podatek kryzysowy od każdego dorosłego mieszkańca w wysokości 10 zł rocznie. Może mało ale od tego powinniśmy zacząć.
 • TP, 2010-05-31 08:50:23

  Popieram podatek kryzysowy od każdego dorosłego mieszkańca w wysokości 10 zł rocznie. Może mało ale od tego powinniśmy zacząć.
 • Artiko, 2010-05-26 20:00:29

  PO dało 250 tś. na powodzian w całej Polsce , a ile wzieli do siebie na wybory !!!!!!!!!!!! Niech :władza: z kolonizowana wprowadzi dziesięciny !!!!!! Ciekawe czy uczą jeszcze o tym w szkołach , jak :była władza: wykorzystywała do oddawania swego dorobku. A zresztą już tak jest jak było niewolniku. ...Poczytaj jak było za czasów ;królewskich; jesteśmy dla terazniejszej władzy plebsem . Ponarzekają , ponarzekają i się ludzie przyzwyczają.Bo władza musi bronić własnych prywatnych interesów majątkowych , a ty siedz cicho bo jest demokracja ; władza jest u zamożnych , niewolniku , w panstwie z o.o. Made in USA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Morąg????????????????????????????????????????????????????????? Patriot?????????????????????????????????????????????????????????  rozwiń