Podatek solidarnościowy od powodzi

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 25-05-2010
  • drukuj
Rząd powinien sięgnąć po specjalne jednorazowe instrumenty fiskalne w postaci podatku solidarnościowego nałożonego na lepiej uposażone warstwy społeczeństwa uważa były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko.

W artykule w „Rzeczpospolitej” wicepremier przekonuje, że podatek solidarnościowy pomógłby w zlikwidowania skutków obecnego kataklizmu oraz stworzeniu zabezpieczeń przed podobnymi zdarzeniami. Uważa on, że samorządy nie podołają finansowo tym wyzwaniom, a skromne dotacje z budżetu centralnego także nie załatwią sprawy.

Podatek solidarnościowy winien być tak skonstruowany, by pozyskane pieniądze służyły dofinansowaniu niezbędnych działań renowacyjnych – od Sandomierza po Wrocław, od Dęblina do Płocka, od Podkarpacia po Żuławy. Szkody bowiem w niektórych regionach są tak duże, że nie uda się sfinansować ich usuwania i zapobiegania podobnym stratom pieniędzmi z lokalnych budżetów samorządowych, skąpo tylko dofinansowywanymi z dziurawego budżetu centralnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Popieram podatek kryzysowy od każdego dorosłego mieszkańca w wysokości 10 zł rocznie. Może mało ale od tego powinniśmy zacząć.

TP, 2010-05-31 08:50:55 odpowiedz

Popieram podatek kryzysowy od każdego dorosłego mieszkańca w wysokości 10 zł rocznie. Może mało ale od tego powinniśmy zacząć.

TP, 2010-05-31 08:50:23 odpowiedz

PO dało 250 tś. na powodzian w całej Polsce , a ile wzieli do siebie na wybory !!!!!!!!!!!! Niech :władza: z kolonizowana wprowadzi dziesięciny !!!!!! Ciekawe czy uczą jeszcze o tym w szkołach , jak :była władza: wykorzystywała do oddawania swego dorobku. A zresztą już tak jest jak było niewolniku. ...Poczytaj jak było za czasów ;królewskich; jesteśmy dla terazniejszej władzy plebsem . Ponarzekają , ponarzekają i się ludzie przyzwyczają.Bo władza musi bronić własnych prywatnych interesów majątkowych , a ty siedz cicho bo jest demokracja ; władza jest u zamożnych , niewolniku , w panstwie z o.o. Made in USA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Morąg????????????????????????????????????????????????????????? Patriot????????????????????????????????????????????????????????? rozwiń

Artiko, 2010-05-26 20:00:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU