PARTNER PORTALU
  • BGK

Podatki muszą być bardziej przejrzyste

  • PAP    4 września 2012 - 15:45

Konieczne są reformy zwiększające przejrzystość systemu podatkowego; w Polsce musimy utrzymać chłonny rynek wewnętrzny - przekonywał we wtorek prezydent Bronisław Komorowski podczas XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
"Musimy utrzymać w Polsce chłonny rynek wewnętrzny, on był naszą szansą w okresie bronienia się przed kryzysem już istniejącym w Europie. Jesteśmy dużym krajem, dzięki temu mamy też duży, chłonny rynek wewnętrzny - jest on dla nas buforem bezpieczeństwa i stabilizatorem w sytuacji zjawisk kryzysowych za granicą" - powiedział Komorowski. Jak dodał, wiara i optymizm mogą nie wystarczyć dla wspierania konsumpcji w gospodarstwach domowych oraz w inwestycjach i przedsiębiorstwach.

Zdaniem prezydenta wzrost zatrudnienia jest ważnym warunkiem ożywienia rynku wewnętrznego. "Istotnym filarem rynku wewnętrznego są małe i średnie przedsiębiorstwa, które dają pracę ponad połowie wszystkich aktywnie zawodowo Polaków" - zauważył.

"Otwierajmy Polskę na nowe bieguny wzrostu gospodarczego" - apelował Komorowski. Jak dodał, potrzebna jest też "geograficzna dywersyfikacja naszych handlowych i biznesowych zaangażowań".

Zdaniem prezydenta konieczna jest również większa aktywność regionalnych czy branżowych izb gospodarczych.

Czytaj też: Trudna droga na Forum Ekonomiczne w Krynicy Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.