PARTNER PORTALU
 • BGK

Podatnicy nie lubią kontroli skarbowych

 • PAP    28 marca 2012 - 09:09
Podatnicy nie lubią kontroli skarbowych

W czasie kontroli skarbowych ludzie są coraz agresywniejsi - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Co jest w stanie zrobić podatnik, by uniemożliwić urzędnikom skarbowym kontrolę? Zastraszyć, pobić, opluć, skląć, a nawet próbować staranować samochodem. Takie sceny opisują pracownicy urzędów kontroli skarbowej, wśród których dziennik przeprowadził sondę na ten temat.

- Nikt nie lubi być kontrolowany, a gdy wiąże się to z potencjalnym natychmiastowym zagrożeniem karą w postaci mandatu, reakcje podatników bywają nieprzewidywalne i gwałtowne - mówi Anna Baran z UKS w Zielonej Górze (zabierz głos/oceń prezydenta).

Inspektorzy oraz pracownicy uczestniczący w akcjach mandatowych radzą sobie z agresją kontrolowanych poprzez profesjonalne podejście do wykonywanych czynności, opanowanie oraz rozmowe z kontrolowanym.

- Gdy pracownik nie jest odporny na stres, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sobie nie poradzi - wyjaśnia Teresa Piechowicz z UKS w Rzeszowie (zabierz głos/oceń prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • kibic, 2012-03-28 16:12:29

  ale biedni urzędnicy,już płaczę nad nimi...napiszcie lepiej ile firm musiało zostać zmkniętych z powodu kontroli a potem w sądach po latach okazywało się że to jednak podatnicy mieli rację a nie urzędnicy.Ile lat byli bezkarni za to co robili i jak działali na szkodę podatnika.
 • Weronika, 2012-03-28 14:59:12

  Podatnicy nie lubią kontroli Urzędu Skarbowego ,ale bardzo lubią oszukiwać Urząd nie wystawiając faktur za usługi ,zmniejszając wartość wykonanej usługi.Skoro im się to udaje ,Urząd nie reaguje jak płatnik mi zgłasza oszustwo to niech to robią dalej i niech podatnicy się z nich śmieją.Taki jest w n...iektórych regionach Urząd Skarbowy.Byle odsiedzieć swoje godziny pracy ,a kasa i tak będzie godziwa!!!!!!!!  rozwiń
 • Opończa, 2012-03-28 11:32:28

  PO-datnicy nie lubią nikogo innego,tylko...SWOJĄ WYMARZONĄ wolność podatkową!!!!