PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie: Ogłoszono dwa przetargi na budowę S19

  • PAP/JL    21 września 2015 - 10:21
Podkarpacie: Ogłoszono dwa przetargi na budowę S19
Są dwa nowe przetargi na budowę drogi ekspresowej S19. Fot. Pixabay.com

GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od Sokołowa Małopolskiego do granicy z woj. lubelskim.
Łączna długość planowanej drogi wynosi ponad 54 km. Pierwszy przetarg obejmuje zaprojektowanie i budowę S19 na odcinku od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe.

Przetarg został podzielony na trzy odcinki. Zadanie A: Lasy Janowskie-Zdziary (o długości ok. 9,3 km), zadanie B: Zdziary-Rudnik nad Sanem (ok. 9 km), zadanie C: Rudnik nad Sanem-Nisko Południe (6 km).

Zainteresowane inwestycją firmy do 30 października br. mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na całość lub dowolnie wybraną liczbę odcinków realizacyjnych.

Drugi przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy S19 na odcinku od węzła Nisko Południe do węzła Sokołów Małopolski Północ. Przetarg także został podzielony na trzy odcinki realizacyjne: zadanie A: Nisko Południe-Podgórze (o długości ok. 11,5 km), zadanie B: Podgórze-Kamień (ok. 10,5 km), zadanie C: Kamień-Sokołów Małopolski Północ (ok. 7,9 km).

W tym przetargu również firmy mogą składać wnioski na całą inwestycję lub poszczególne odcinki. Mają na to czas do 26 października br.

Zadaniem wyłonionych w przetargach wykonawców będzie m.in. zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi, a także jej wybudowanie wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Oba przetargi są dwuetapowe. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ-południe we wschodniej części kraju.

Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Odcinek Rzeszów-Lublin o długości ok. 157,5 km jest wpisany w rządowy Program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023.

Do tej pory na Podkarpaciu do ruchu oddano dwa odcinki S19: Stobierna-Rzeszów Wschód (7,5 km) oraz Rzeszów Zachód-Świlcza (4,4 km). Kolejne dwa odcinki są w budowie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rzeszowianka, 2015-09-21 15:12:54

    Bardzo cieszy wiadomość , lecz co budową odcinka drogi S-19 do granicy państwa do Barwinka , kiedy będzie realizowana i w jakim terminie. Południe Podkarpacia jest nastawione na turystykę . Czekamy kilkadziesiąt tirów dziennie jedzie na południe Europy,aż strach jechać ta trasą.Kierunek południe n...ie może kończyć się na Rzeszowie to nie rozwiązuje problemu. Czekamy.......!!! trudno znlaleść się w terenie górzystym samochodom osobowym  rozwiń