PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Samorządy zaoszczędziły 5 mln zł dzięki wspólnym zakupom energii

  • PAP/JS    2 stycznia 2017 - 15:05
Podkarpackie: Samorządy zaoszczędziły 5 mln zł dzięki wspólnym zakupom energii
W sumie oszczędności wynikające z przetargów na zakup energii elektrycznej i gazu to w skali powiatu ponad 5 mln zł (fot.pixabay.com)

Ponad 5 mln zł - to kwota, jaką zaoszczędziły w ciągu kilku lat samorządy skupione w Mieleckiej Grupie Zakupowej, które wspólnie kupują energię elektryczną i gaz.
Mielecka Grupa Zakupowa powstała przed kilkoma laty i skupia samorządy powiatu mieleckiego, które wspólnie kupują energię elektryczną i gaz. Liderem grupy jest gmina Radomyśl Wielki.

Jak powiedział burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński, kiedy powstawała grupa nikt nie przypuszczał, że można uzyskać tak duże oszczędności.

"Wszyscy podchodziliśmy do tego z rezerwą. Jednak warto było sporo wysiłku włożyć, żeby ta grupa powstała, bo dzisiaj możemy mówić z podniesionym czołem o bardzo dużych pieniądzach, które zostały w gminach powiatu mieleckiego i samym powiecie mieleckim do dyspozycji samorządów, i które można wykorzystać na inne zadania" - dodał.

W sumie oszczędności wynikające z przetargów na zakup energii elektrycznej i gazu to w skali powiatu ponad 5 mln zł. Rybiński zaznaczył, że w skali gminy to blisko 700 tys. zł. Podkreślił, że wyliczenia ta obejmują lata 2013-2016 oraz rozstrzygnięty już przetarg na lata 2017-2018.

"Tylko dzięki rozstrzygniętemu w ubiegłym roku po raz pierwszy przetargowi na wspólny zakup gazu na lata 2017-2018, szacowane oszczędności dla samorządów z powiatu to 711 tys. zł, z czego nasza gmina zaoszczędzi blisko 100 tys. zł" - podał burmistrz Radomyśla Wielkiego.

Samorząd gminy zaoszczędzone pieniądze przeznaczą m.in. na inwestycje drogowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.