Podniesiono maksymalną opłatę początkową w taksówce

Maksymalna opłata początkowa za przejazd taksówką w Warszawie będzie wynosić osiem złotych – zdecydowali radni.
Podniesiono maksymalną opłatę początkową w taksówce

Obecnie jest to sześć złotych. Podwyżki domagali się taksówkarze. Bez zmian pozostają opłaty za przejazd za jeden kilometr oraz za godzinę postoju.

Czytaj też: Taksówkarze chcą więcej za trzaśnięcie drzwiami

„Podniesienie wartości górnej granicy ceny nie powinno spowodować natychmiastowego stosowania maksymalnej ceny. Wysokość pobieranych opłat będzie regulowana przez rynek usług taksówkowych, na którym stale wzrasta ilość konkurujących ze sobą przewoźników” – zaznaczono w uchwale. Podano, że projekt był konsultowany ze związkiem zawodowym stołecznych taksówkarzy.

Radni zdecydowali także, że oprócz informacji o opłacie za przejazd za 1 km, w taksówkach będzie musiała znajdować się informacja o opłacie początkowej i postojowej, a także o stawkach maksymalnych, jakie taksówkarze mogą stosować.

We wrześniu kierowcy taksówek zorganizowali protest na ulicach Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta). Domagali się wówczas podniesienia opłaty za wejście do auta z 6 do 10 zł, chcieli także, aby opłata czasowa za postój wynosiła dwudziestokrotność ceny za przejechanie jednego kilometra.

Opłata postojowa wynosi maksymalnie 40 zł za godzinę. Z kolei maksymalna dzienna opłata wyznaczona przez miasto za przejechanie 1 km to 3 złote. Obecne ceny urzędowe za przejazd obowiązują od 2001 r.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

no nie... byłoby to możliwe na chwilę przed świętami...

Jubilat, 2011-12-15 13:46:44 odpowiedz

Fajnie.A oni nawet nie widzą machającego klienta na drodze! Tak są skupieni...

SWAT, 2011-12-15 13:40:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU