Podstrefa Białystok zyska 47 mln złotych

47 mln złotych planuje zainwestować spółka, która kupiła trzyhektarową działkę w rejonie ulic: A. Mickiewicza i J. Kuronia. To szansa na pracę dla 30 osób.
Podstrefa Białystok zyska 47 mln złotych
O 47 mln złotych wzbogaci się Podstrefa Białystok Suwalskiej SSE Fot. Białystok.pl

Rozstrzygnięto 11 stycznia przetarg na sprzedaż należącej do miasta niezabudowanej działki na osiedlu Dojlidy oraz udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefy Białystok.

Nabywcą nieruchomości została Bravilor Polska, która zaoferowała za nią 6 mln 100 zł. Spółka planuje zainwestować w SSSE Podstrefie Białystok ok. 47 mln złotych i zatrudnić 30 nowych pracowników.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna w październiku ogłosiła przetarg na sprzedaż działki i udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSSE. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjną i usługową.

Bravilor Polska to tzw. spółka córka holenderskiej firmy Bravilor Bonamat, założonej ponad 65 lat temu. Obecnie Bravilor Bonamat opracowuje, produkuje i dostarcza urządzenia do przygotowywania napojów, skupiając się na specjałach kawowych oraz warnikach. Zatrudnia ponad 350 pracowników na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

21Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538... rozwiń

Damian, 2016-01-13 15:16:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU