PARTNER PORTALU
  • BGK

Podwarszawskie gminy nie chcą powiększania Warszawy. Jest wspólna deklaracja

  • AW    9 marca 2017 - 13:52
Podwarszawskie gminy nie chcą powiększania Warszawy. Jest wspólna deklaracja
Uczestnicy czwartkowego spotkania podkreślili brak konsultacji ws. powiększenia Warszawy (fot. Twitter)

• Samorządowcy z Warszawy i podwarszawskich gmin żądają wycofania spod obrad Sejmu projektu ustawy o utworzeniu metropolii warszawskiej.
• Podpisali w tej sprawie wspólną deklarację.
• W odpowiedzi na brak konsultacji zapowiedzianych przez jacka Sasina i wojewodę mazowieckiego, sami zapowiadają przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami.
Dziś tj. 9 marca w Warszawie spotkali się samorządowcy z Warszawy i podwarszawskich gmin, przeciwni projektowanym prze PiS zmianom w Ustawie o ustroju miasta stołecznego Warszawy.

Jak poinformowała Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina spotkanie zakończyło się podpisaniem deklaracji podtrzymującej żądanie wycofania spod obrad Sejmu projektu ustawy autorstwa jacka Sasina.

Czytaj tez: PiS chce metropolii warszawskiej na skalę Wiednia czy Berlina

Uczestnicy czwartkowego spotkania podkreślili brak konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie, pomimo obietnic posła Jacek Sasina i wojewody Zdzisława Sipiera złożonych blisko miesiąc temu.
Zapowiedzieli zorganizowanie konsultacji z mieszkańcami swoich samorządów.

- Podsumowaniem całej sytuacji są słowa „nic o nas bez nas” – komentuje burmistrz Wołomina. Jak dodała sprzeciw wobec projektu PiS nie oznacza, że samorządom nie zależy na współpracy. – Spotkanie zakończyło się potwierdzeniem kontynuacji współpracy metropolitalnej przez m.st. Warszawa i podwarszawskie gminy – zapewnia Elżbieta Radwan.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.