Pojemniejsza definicja kredytów i pożyczek

Nowy szczegółowy sposób klasyfikacji tytułów dłużnych zaliczanych do państwowego długu publicznego, w tym do długu Skarbu Państwa obowiazuje od Nowego Roku.
Na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2010 r., do kredytów i pożyczek zalicza się również:umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym, które mają wpływ na poziom długu publicznego, papiery wartościowe, których zbywalność jest ograniczona,  umowy sprzedaży, w których cena jest płatna w ratach, umowy leasingu zawarte z producentem lub finansującym, w których ryzyko i korzyści z tytułu własności są przeniesione na korzystającego z rzeczy,umowy nienazwane o terminie zapłaty dłuższym niż rok, związane z finansowaniem usług, dostaw, robót budowlanych, które wywołują skutki ekonomiczne podobne do umowy pożyczki lub kredytu. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

no cóż, jak nie kijem to z armaty..., skoro nie skutkowały zniechęcenia ze strony RIO co do stosowania forfaitingu jako legalnej drogi finansowania inwestycji, skoro RIO przegrało spór przed WSA we Wrocławiu, które uznało racje samorządu, to przywalono z grubej rury wprowadzając Rozporządzenie Minis...tra Finansów. Ciekawy tylko jestem, kto teraz będzie realizował z budżetu samorządu drogi gminne i powiatowe... Co do prac rządu także powinno się stosować zasadę lekarską: PO pierwsze nie szkodzić. rozwiń

"zbudowany" wsparciem Państwa, 2011-01-17 16:28:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU