PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona od marszałka na kluby sportowe

  • AW    2 maja 2012 - 15:41

Stowarzyszenia i kluby sportowe z woj. kujawsko-pomorskiego otrzymają w tym roku pół miliona złotych na organizację imprez sportowych. Urząd marszałkowski rozdzielił wsparcie w ramach skierowanego do trzeciego sektora konkursu dotyczącego upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
 - Pomoc w organizacji imprez sportowych to jedna z form wspierania przez samorząd województwa sportu na Kujawach i Pomorzu. Co roku przeznaczamy wielomilionowy strumień środków na rozbudowę bazy sportowej, pomagamy też w rozwoju sportowych karier fundując stypendia i nagradzając za sukcesy – mówi marszałek Piotr Całbecki (sprawdź jego notowania/zabierz głos)

W ramach konkursu dotyczącego wspierania organizacji znaczących wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim oraz lokalnym urząd marszałkowski rozdysponował granty na realizację 75 przedsięwzięć. Wśród nich są zawody młodzieżowe, imprezy dla osób niepełnosprawnych, wyścigi kolarskie, turnieje piłkarskie, regaty żeglarskie i wioślarskie oraz zawody lekkoatletyczne.

Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, dzięki dotacjom Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy organizuje udział reprezentantów naszego regionu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz mistrzostwa województwa w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych. Środki z budżetu województwa pomogą też w organizacji zawodów motorowodnych w Janikowie (powiat żniński), Międzynarodowych Włocławskich Zawodów Mikrolotowych organizowanych przez Aeroklub Włocławski oraz wioślarskich Mistrzostw Polski Juniorów organizowanych Klub Wioślarski Gopło Kruszwica. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.