PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona od marszałka na kluby sportowe

  • AW    2 maja 2012 - 15:41

Stowarzyszenia i kluby sportowe z woj. kujawsko-pomorskiego otrzymają w tym roku pół miliona złotych na organizację imprez sportowych. Urząd marszałkowski rozdzielił wsparcie w ramach skierowanego do trzeciego sektora konkursu dotyczącego upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
 - Pomoc w organizacji imprez sportowych to jedna z form wspierania przez samorząd województwa sportu na Kujawach i Pomorzu. Co roku przeznaczamy wielomilionowy strumień środków na rozbudowę bazy sportowej, pomagamy też w rozwoju sportowych karier fundując stypendia i nagradzając za sukcesy – mówi marszałek Piotr Całbecki (sprawdź jego notowania/zabierz głos)

W ramach konkursu dotyczącego wspierania organizacji znaczących wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim oraz lokalnym urząd marszałkowski rozdysponował granty na realizację 75 przedsięwzięć. Wśród nich są zawody młodzieżowe, imprezy dla osób niepełnosprawnych, wyścigi kolarskie, turnieje piłkarskie, regaty żeglarskie i wioślarskie oraz zawody lekkoatletyczne.

Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, dzięki dotacjom Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy organizuje udział reprezentantów naszego regionu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz mistrzostwa województwa w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych. Środki z budżetu województwa pomogą też w organizacji zawodów motorowodnych w Janikowie (powiat żniński), Międzynarodowych Włocławskich Zawodów Mikrolotowych organizowanych przez Aeroklub Włocławski oraz wioślarskich Mistrzostw Polski Juniorów organizowanych Klub Wioślarski Gopło Kruszwica. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.