PARTNER PORTALU
  • BGK

Północna obwodnica Jędrzejowa gotowa w październiku

  • PAP    18 września 2012 - 16:13
Północna obwodnica Jędrzejowa gotowa w październiku

Na budowie północnej obwodnicy Jędrzejowa (Świętokrzyskie) trwają ostatnie prace, będzie ona gotowa na koniec października - poinformowała Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału GDDKiA.
Inwestycja wchodzi w ostatnią fazę budowy. "Właśnie rozpoczyna się układanie warstwy ścieralnej, na dwóch jezdniach głównych obwodnicy" - poinformowała we wtorek Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. "Dokończenie inwestycji planowane jest na koniec października" - dodała.

Czytaj też: Rusza północna obwodnica Jędrzejowa

Jak informuje kielecki oddział GDDKiA, trwają też ostatnie prace wykończeniowe m.in. przy instalacjach oraz ustawianiu ekranów akustycznych. "Gotowych jest już wszystkich dziewięć obiektów inżynierskich - mostów, zjazdów, wiaduktów" - dodała Pawelec-Buras.

Czytaj też: Inwestycje drogowe w świętokrzyskim

Obwodnica powstaje w ciągu drogi krajowej nr 78 Chałupki-Chmielnik, łączącej m.in. aglomerację górnośląską z drogą krajową nr 7 oraz Kielcami. "Po wybudowaniu obwodnicy droga ta będzie miała długo oczekiwane bezkolizyjne połączenie z krajową siódemką+" - powiedziała Pawelec - Buras.

Do tej pory ruch na linii wschód-zachód odbywał się przez centrum Jędrzejowa. Tranzyt przechodził przez jędrzejowski rynek. Miasto posiada już wschodnią obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 7 Gdańsk-Chyżne.

Koszt całej inwestycji łącznie z pracami projektowymi, budowlanymi i wykupem gruntów to około 250 mln złotych. Same prace budowlane wyceniono na 186,8 mln zł. Około 100 mln dofinansowania inwestycji będzie pochodziło z funduszy unijnych, z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej".

W Jędrzejowie, powiatowym mieście w południowo-zachodniej części województwa świętokrzyskiego mieszka ok. 16 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.