PARTNER PORTALU
  • BGK

PolRegio: ponad 50 mln zł zysku za rok 2016

  • MIW    10 stycznia 2017 - 14:18
PolRegio: ponad 50 mln zł zysku za rok 2016
PolRegio szykuje się do dużych inwestycji w tabor. (fot. twitter.com/ PolRegio)

• PolRegio (czyli dawne Przewozy Regionalne) wreszcie wychodzą na prostą.
• Po raz pierwszy w swej historii zakończyły rok z dodatnim wynikiem finansowym.
54 mln złotych zysku – takim wynikiem zakończyły zeszły rok Przewozy Regionalne (od niedawna funkcjonujące już pod szyldem PolRegio). To pierwszy przypadek w historii tego przewoźnika, gdy zakończył on rok na plusie. Co więcej, zysk jest większy niż szacowały władze spółki. Jeszcze w listopadzie prezes Krzysztof Mamiński mówił, że spodziewał się zysku w wysokości ok. 50 mln zł.

Czytaj : Czy marszałkowie pożegnają się z Przewozami Regionalnymi?

Dobry wynik przewoźnika jest wynikiem restrukturyzacji (w jej ramach spółka przeprowadziła program dobrowolnych odejść, z którego skorzystało ok. 1200 pracowników) i zmian własnościowych (większościowym udziałowcem stała się Agencja Rozwoju Przemysłu, która dokapitalizowała spółkę kwotą 770 mln zł, dzięki czemu możliwa stała się spłata jej długów).

Przewozy Regionalne to największy w Polsce przewoźnik osobowy. Powstały w roku 2001, w roku 2008 zostały natomiast podzielone między samorządy wojewódzkie.

W grudniu ubiegłego roku spółka otrzymała, jako pierwsza (wspólnie z Tauronem) spółka Skarbu Państwa, finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w ramach Planu Junckera. 200 mln mln zł przeznaczone zostanie na modernizację i zakup nowego taboru.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.