Polska w czołówce, jeśli chodzi o szybkość rozpatrywania spraw w sądach

Dane porównujące sytuację w sądownictwie krajów UE pokazują, że nie odstajemy od unijnej średniej, a w sprawności postępowań jesteśmy bliżej czołówki.
Polska w czołówce, jeśli chodzi o szybkość rozpatrywania spraw w sądach
W liczbie spraw mamy czwarte miejsce na 25 zbadanych krajów (fot.fotolia)

"Gazeta Wyborcza" obszernie omawia raport "Unijna tablica wyników wymiaru sprawiedliwości" Komisji Europejskiej. M.in. potwierdza się w nim zawalenie naszych sądów sprawami. W liczbie spraw mamy czwarte miejsce na 25 zbadanych krajów. Mamy 25 spraw na stu mieszkańców. Wyprzedzają nas Słowenia (45 spraw), Niemcy (47) i Austria (43).

Mimo takiej liczby spraw jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o szybkość ich rozpatrywania - zajmujemy trzecie miejsce po Niemczech i Estonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Co wy miernoty dziennikarskie palicie? Wiekszych debili nie czytałem już dawno. Co za nieuki redagują ten portal.

frn, 2015-03-15 16:21:44 odpowiedz

Jaja sobie robicie! Moja teściowa -sprawa spadkowa- ciągnie się od 3 lat z okładem. Kobieta ma 86 lat, ciągają ją po rozprawach jak burego kota! Jest schorowana, jest po operacji, ale sądu to nie obchodzi! Kafka się kłania i to ten od nieśmiertelnego Procesu! Kafka panie Gowin a nie Prawo! ... rozwiń

glewski, 2015-03-12 12:24:41 odpowiedz

To, po prostu, platformiana propaganda i żart. Pewnie na Prima Aprilis. Że też redakcja tego portalu, coś tak bzdurnego publikuje. "Polska w czołówce" ???...

emerytowany woźny sądowy, 2015-03-12 11:10:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU