PARTNER PORTALU
  • BGK

Południowa Obwodnica Warszawy: KIO sprawdzi przetarg

  • WNP.pl    9 czerwca 2015 - 15:59
 Południowa Obwodnica Warszawy: KIO sprawdzi przetarg
Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrzy odwołania w sprawie przetargu na Południową Obwodnicę Warszawy - fot. gddkia

Trzy podmioty zwróciły się do Krajowej Izby Odwoławczej o sprawdzenie prawidłowości wyboru wartej 1,222 mld zł brutto oferty Astaldi jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę jednego z odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy. Zdaniem firm, zwycięska oferta może zawierać rażąco niską cenę.
Oferta Astaldi została wybrana przez GDDKiA 25 maja i dotyczy odcinka A (4,6 km) od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z tunelem pod Ursynowem. Zamawiający ustalił dla tego zadania budżet w wysokości 1,614 mld zł brutto.

GDDKiA sprawdziła oferentów

GDDKiA przy okazji wyboru wykonawców POW podkreślała, że z niezwykłą starannością zweryfikowała oferty pod kątem wykluczenia tych, które mogą zawierać rażąco niską cenę. Pod tym kątem weryfikowane były cztery z dziesięciu ofert złożonych w przetargu.

- W sumie zadano każdemu z wykonawców, co do których istniało podejrzenie złożenia oferty zawierającej rażąco niską cenę, od ok. 100 do ok. 120 pytań, które pozwoliły rozwiać wątpliwości w tym zakresie - informowała GDDKiA.

Zdaniem wykonawców, którzy odwołują się do KIO, oferta Astaldi powinna jednak zostać odrzucona jako niezgodna z prawem - regulacjami Prawa zamówień publicznych i Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.