Pólwysep Lalka sprzedany. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

- Powiat olsztyński za część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży dawnego ośrodka rządowego na półwyspie Lalka w lasach łańskich pod Olsztynem kupi 11 radiowozów dla policji, a strażakom wyremontuje garaż i remizę - poinformowało starostwo.
Pólwysep Lalka sprzedany. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Ze sprzedaży półwyspu Lalka powiat olsztyński uzyskał prawie 6,5 mln zł. Cześć tej kwoty musiała zostać przeznaczona na poprawę stanu bezpieczeństwa w powiecie, ponieważ starostwo zobowiązało się do tego przejmując przed laty od wojewody parcelę zabudowaną dawnym ośrodkiem rządowym "Kormoran".

Jak poinformował Jacek Niedźwiecki z olsztyńskiego starostwa władze powiatu zdecydowały już o rozdysponowaniu blisko 600 tys. zł między policję i straż pożarną.

Czytaj też: Na półwysep Lalka nadal chętnych brak

"Za pieniądze przekazane policji, w sumie 277 tys. zł policjanci z powiatu zakupią 11 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Samochody trafią do komisariatów i posterunków działających na terenie powiatu do końca października 2014 roku" - zapewnił Niedźwiecki.

Strażakom władze powiatu przekazały 160 tys. zł. Za tę kwotę ma być przebudowany garaż główny w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie a także wyremontowania zostanie remiza strażacka w Biskupcu.

"Pozostałe środki ze sprzedaży półwyspu Lalka zostaną przeznaczone na modernizację dróg lokalnych, a także na rozwój bazy sportowej, w tym m.in. budowę hali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Biskupcu" - powiedział Niedźwiecki.

Powiat Olsztyński sprzedał wcześniej dwa inne dawne ośrodki rządowe - "Cyrankę" za 5 mln zł oraz "Kormorana" w Mierkach za 12,2 mln zł. Pieniądze przeznaczono na modernizacje dróg oraz na wkład własny do inwestycji unijnych realizowanych w ostatnich latach.

Sprzedaż dawnych rządowych ośrodków leżących w malowniczych lasach łańskich pod Olsztynem nie była prostą sprawą - powiat kilkakrotnie ogłaszał przetargi na każdą z nieruchomości ponieważ trudno było znaleźć kupca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kto kupił Lalkę?

PR, 2014-05-06 15:45:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU