PARTNER PORTALU
  • BGK

Pólwysep Lalka sprzedany. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

  • PAP    3 maja 2014 - 12:00
Pólwysep Lalka sprzedany. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

- Powiat olsztyński za część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży dawnego ośrodka rządowego na półwyspie Lalka w lasach łańskich pod Olsztynem kupi 11 radiowozów dla policji, a strażakom wyremontuje garaż i remizę - poinformowało starostwo.
Ze sprzedaży półwyspu Lalka powiat olsztyński uzyskał prawie 6,5 mln zł. Cześć tej kwoty musiała zostać przeznaczona na poprawę stanu bezpieczeństwa w powiecie, ponieważ starostwo zobowiązało się do tego przejmując przed laty od wojewody parcelę zabudowaną dawnym ośrodkiem rządowym "Kormoran".

Jak poinformował Jacek Niedźwiecki z olsztyńskiego starostwa władze powiatu zdecydowały już o rozdysponowaniu blisko 600 tys. zł między policję i straż pożarną.

Czytaj też: Na półwysep Lalka nadal chętnych brak

"Za pieniądze przekazane policji, w sumie 277 tys. zł policjanci z powiatu zakupią 11 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Samochody trafią do komisariatów i posterunków działających na terenie powiatu do końca października 2014 roku" - zapewnił Niedźwiecki.

Strażakom władze powiatu przekazały 160 tys. zł. Za tę kwotę ma być przebudowany garaż główny w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie a także wyremontowania zostanie remiza strażacka w Biskupcu.

"Pozostałe środki ze sprzedaży półwyspu Lalka zostaną przeznaczone na modernizację dróg lokalnych, a także na rozwój bazy sportowej, w tym m.in. budowę hali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Biskupcu" - powiedział Niedźwiecki.

Powiat Olsztyński sprzedał wcześniej dwa inne dawne ośrodki rządowe - "Cyrankę" za 5 mln zł oraz "Kormorana" w Mierkach za 12,2 mln zł. Pieniądze przeznaczono na modernizacje dróg oraz na wkład własny do inwestycji unijnych realizowanych w ostatnich latach.

Sprzedaż dawnych rządowych ośrodków leżących w malowniczych lasach łańskich pod Olsztynem nie była prostą sprawą - powiat kilkakrotnie ogłaszał przetargi na każdą z nieruchomości ponieważ trudno było znaleźć kupca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)