Pomoc dla niepełnosprawnych

Marszałek Mieczysław Struk podpisał umowy o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Pomoc dla niepełnosprawnych

Na liście podmiotów, które otrzymały dofinansowanie ze środków PFRON znalazł się: Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego z Bielawek, gm. Pelplin (300 tys. zł), Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie (300 tys. zł) oraz Morski Instytut Rybacki w Gdyni (200 tys. zł).

- Bardzo się cieszę, że możemy dołożyć swoją skromną cegiełkę do misji polepszenia życia osób niepełnosprawnych na Pomorzu. Zarówno pomoc w rozbudowie ośrodka kultury w Bielawkach, przebudowy wejścia do gdyńskiego akwarium, jak i nowoczesne windy w wejherowskim szpitalu to przedsięwzięcia wymagające natychmiastowej realizacji - mówił marszałek Mieczysław Struk.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest funduszem celowym, którego środki przeznaczane są na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz zatrudnianie osób niepełnosprawnych. W 2010 r. samorząd województwa pomorskiego przeznaczył na ten cel ponad 3,8 mln zł, z czego ponad 2 mln zł przeznaczonych jest na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU