PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomoc publiczna rozliczona

  • AZA    1 grudnia 2010 - 20:29
Pomoc publiczna rozliczona

Pomoc publiczna w wysokości 12 mln 200 tys. zł rozliczona. Weksel wrócił do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku.
- To bardzo ważny dzień dla Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Rozliczyliśmy pomoc publiczną przyznaną Parkowi przez Ministerstwo Skarbu Państwa – mówi Andrzej Kotala, prezes WPKiW.

Przypomnijmy, że chodzi o pomoc publiczną w wysokości 12 mln 200 tys. zł. Umowa w tej sprawie została podpisana między WPKiW S.A. a Ministerstwem Skarbu Państwa 15 października 2005 roku. Park otrzymał pomoc publiczną, jednak jako zabezpieczenie umowy musiał przekazać Ministerstwu weksel in blanco, a także co kwartał oraz raz na rok przekazywać sprawozdania z efektów uzyskiwanych w ramach otrzymanej pomocy publicznej.

Najważniejsze jest to, że fundusze ministerialne zostały wykorzystane w całości na zadania określone w Planie Restrukturyzacji WPKiW. Były to m.in. wydatki związane z modernizacją Wesołego Miasteczka (w tym nawierzchni i oświetlenia) czy inwestycjami dostosowującymi Ogród Zoologiczny do wymogów Unii Europejskiej (m.in. rozbudowa i modernizacja pawilonów dla słoni, żyraf czy lwów). Park uzyskał również dodatni wynik finansowy, a to było drugim koniecznym warunkiem umożliwiającym rozliczenie pomocy publicznej.

WPKiW już w kwietniu przekazało Ministerstwu Skarbu Państwa opinię dotyczącą oceny realizacji założeń planu restrukturyzacji. Dokument został opracowany przez firmę audytorską i potwierdzał prawidłowy sposób wykorzystania udzielonego wsparcia. 22 listopada 2010 roku Ministerstwo wezwało Park do odbioru weksla, co jest równoznaczne z rozliczeniem pomocy publicznej przyznanej WPKiW.

- Cel został wykonany, a weksel, który wrócił do Parku, jest tego najlepszym dowodem – ocenił Bogusław Śmigielski, Marszałek Województwa Śląskiego – WPKiW jest naszym wspólnym dobrem, więc rozliczenie pomocy publicznej powinno cieszyć każdego mieszkańca województwa. To także jeden z dowodów dobrej pracy Zarządu WPKiW w ciągu ostatnich dwóch lat.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.